page contents
Zaznacz stronę
CryptoTab Bitcoin
Udostępnij

Jeśli kiedykolwiek planowałeś zostać dobrym inwestorem w kryptowalutę, powinieneś dowiedzieć się, jakie cechy musisz rozwinąć w sobie. Bez nich możesz nie osiągnąć największego potencjału inwestycji w kryptowaluty.

Pamiętaj, aby rozważyć poprawę nawyków i umiejętności, zanim zaryzykujesz pieniądze Fiata na niestabilnym rynku kryptowalut. Te wskazówki i nawyki są bardziej odpowiednie dla osób, które chcą podjąć aktywną rolę i zostać handlowcami kryptowalut.

1. Myśl za siebie

MYŚLEĆ! Ogólnie rzecz biorąc, uważaj na „mentalność stada” – jego powszechny problem dla każdego typu inwestora – Forex, akcji lub kryptowaluty – to nie ma znaczenia. „Mentalność stada” odpowiada za spekulacyjne bańki, które spowodowały chaos i upadek w systemie finansowym Fiata. Oczywiście, tak zwane nastroje rynkowe, okresy niedźwiedzi i byków, należy jednak podjąć każdą decyzję dotyczącą inwestowania lub zakupu pewnego rodzaju altcoinów po zbadaniu tematu.

2. Bądź dobry z liczbami

Nie mam tu na myśli zaawansowanej matematyki ani algebry liniowej. Chodzi tylko o właściwe poznanie zmiennych ilościowych na rynku. Jeśli chcesz handlować bardziej świadomie, powinieneś być w stanie szybko obliczyć przynajmniej spread bid-ask i szybko wyciągnąć wnioski ze wskaźników takich jak Relative Strength Index (RSI) lub wolumen. Szkolenie z matematyki znacznie ułatwi wszystkie operacje na rynku.

3. Bądź zdyscyplinowany

Jeśli nie rozwinąłeś dyscypliny, nie jesteś jeszcze gotowy na karierę tradera. Dyscyplina jest warunkiem koniecznym i dotyczy wszystkich kwestii związanych z inwestycjami, od doskonalenia własnego psychologicznego podejścia handlowego (takiego jak chciwość i lęk) po unikanie impulsów opartych na spekulacji i intuicji.

4. Kształcenie ustawiczne

Odnoszący sukcesy inwestorzy uczą się przez całe życie. Ciągle oglądają wiadomości i czytają artykuły na temat rynków oraz modyfikują swoje strategie w oparciu o najnowsze informacje. W świecie kryptowaluty musisz być inteligentny i zwinny, jeśli planujesz pozostać w nim przez długi czas. Czasami prosta wiadomość może być katalizatorem ogromnych zmian na rynku.

5. Realistyczne oczekiwania

Jako inwestor powinieneś starać się zarobić jak najwięcej pieniędzy tak często, jak to możliwe. Istnieje jednak ogromna różnica między handlem opartym na racjonalnej analizie a oczekiwaniem, że Twoja inwestycja lub działanie handlowe zawsze będzie skuteczne. Handlowcy, którzy są przekonani, że każda dokonana przez nich transakcja to „zakład wygrany”, zwykle padają pierwsi.

6. Zróżnicuj swój portfel aktywów

Odnoszący sukcesy inwestorzy rzadko trzymają się jednego rynku lub klasy aktywów. Z czasem stają się ekspertami na różnych rynkach, w tym na akcjach, obligacjach, towarach, indeksach, walutach. Skorzystaj z tej formuły również w przypadku cryptoworld. Dobra znajomość różnych rynków lub altcoinów pozwoli Ci zdywersyfikować swoje portfolio, zwiększy Twoją zdolność do zrozumienia całego ekosystemu kryptowalut.

7. Rób wszystko, co możliwe

Ostatnia cecha jest charakterystyczna dla wszystkich ludzi sukcesu. Różnica między sukcesem a porażką sprowadza się zwykle do tego, ile razy udało ci się wstać, gdy coś poszło nie tak. Jeśli chcesz osiągnąć coś w tak konkurencyjnym i czasami odstraszającym środowisku, jak rynek kryptowalut, powinieneś zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby wygrać. Powtarzaj sobie, dlaczego to robisz i nie pozwól, aby negatywne doświadczenia zabiły twoją pasję. W końcu nasza wola pójścia dalej popycha nas do sukcesu. Powodzenia!

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 2 OCENA: 5]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO