page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

Po zakończeniu halving Bitcoin  11 maja oczy branży kryptowalut zaczęły obserwować Ethereum 2.0, który zmieni algorytm konsensusu sieci z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). Wiele wybitnych postaci w tej branży popiera tę zmianę, ponieważ wierzą, że przyniesie to najlepsze korzyści dla Ethereum, jeśli chodzi o skalowalność i bezpieczeństwo sieci.

 

W tej chwili nie ma ostatecznej daty aktualizacji, jednak powiedziano, że proces ten nastąpi do końca roku. Główny zespół Ethereum ciężko pracuje, aby zakończyć „migrację”, a to wydarzenie oczywiście zwiększy zainteresowanie innymi monetami Proof of Stake.

Zanim przejdziemy do szczegółów na temat potencjalnego wpływu, zobaczmy, czym jest Ethereum 2.0 i dlaczego podjęli tę decyzję.

ethereum coin

Co to jest Ethereum 2.0?

Według Consenysa Ethereum 2.0 jest kolejną aktualizacją dla blockchaina Ethereum. Ethereum 2.0 zostanie wydany w wielu „fazach”, począwszy od 2020 r. Wraz z fazą 0. Każda faza poprawi funkcjonalność i wydajność Ethereum na różne sposoby.

Oczywiście główną różnicą będą algorytmy konsensusu. Deweloper Ethereum, Joseph Chow, wyjaśnia różnice między Ethereum 1.0 i Ethereum 2.0 i powiedział: „to jest jak droga kontra autostrada”.

Po zakończeniu wydobycie w sieci Ethereum będzie już przeszłością. Zamiast tego ludzie szukający dodatkowych dochodów będą musieli postawić swoje monety, czyli 32 ETH. Ta liczba pozwoli ludziom zostać „walidatorami”, a wielu analityków twierdziło, że postawienie Ethereum byłoby sprytnym przedsięwzięciem. Ale oczywiście nie musisz mieć dokładnej ilości ETH (czyli 32 ETH), aby postawić kryptowaluty. Podobnie jak dla innych projektów, pojawią się pule dla osób poniżej 32 ETH. W ten sposób możesz dołączyć do puli i zacząć zarabiać w Ethereum dzięki stakowaniu.

Główni programiści Ethereum stwierdzili, że wydobycie wymaga i zużywa mnóstwo energii, a do ukończenia procesu potrzebne są znaczne inwestycje. Jednak w Proof of Stake wystarczy jeden laptop lub komputer stacjonarny, aby postawić swoje monety. Zmniejsza to barierę wejścia do udziału w procesie konsensusu, a to pomoże również większej liczbie osób wypowiedzieć się na temat sieci Ethereum. W modelu Proof of Work jest to mało prawdopodobne, ponieważ wiele dużych firm wydobywczych ma już świetne platformy i zasoby.

W tej chwili, przy obecnych cenach w chwili pisania, 6000 $ wystarczyłoby, aby zabezpieczyć twoje miejsce w drugiej najlepszej kryptowalucie na świecie, po Bitcoin. Ale jeśli Ethereum zdecyduje się zachować dowód pracy, inwestycja za 6000 USD prawdopodobnie nic nie znaczy, w porównaniu do dużych graczy na rynku wydobywczym.

Po krótkim wyjaśnieniu, czym jest Ethereum 2.0, zobaczmy teraz, jakie będą dwie główne ulepszenia sieci, oprócz zmiany konsensusu:

Skalowalność: Oczywistym jest, że największą poprawą będzie skalowalność. To główna zaleta Proof of Stake w porównaniu do Proof of Work. Obecnie najlepiej skalowalne projekty wykorzystują algorytmy Proof of Stake. Ethereum jest już jednym z najlepszych pod tym względem, jednak pozostawili go po tym, jak w ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się nowe projekty. Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, stwierdził, że zmiana pozwoli im skalować się 50 razy szybciej.

 

Prywatność: Jedna z najważniejszych aktualizacji pojawi się na platformie Ethereum dzięki tej aktualizacji są funkcje prywatności. Prywatność jest ważnym czynnikiem dla sieci kryptograficznych, czego obecnie nie można znaleźć w Bitcoin. Ta prywatność umożliwi anonimowe dokonywanie transakcji, a tym samym poprawi wskaźniki wykorzystania Ethereum.

Proof of Stake

Jak wpłynie to na inne projekty PoS?

Oczywiście nowa aktualizacja Ethereum będzie miała duży wpływ na inne monety Proof of Stake. Pomoże to podnieść świadomość w zakresie algorytmu, a wiele osób, które obecnie nie mają pojęcia o tym procesie, będzie wiedzieć coś o systemie PoS w przyszłości. Wiele osób uważa również, że po zakończeniu aktualizacji Ethereum zwiększy to również tempo przyjmowania innych monet PoS.

Zobaczmy więc szczegółowo, jaki będzie wpływ tej aktualizacji na monety Proof of Stake:

1 –  Zwiększona świadomość i adopcja

Dowód stawki jest stosunkowo nową koncepcją i jest wiele osób w tej sferze, które nie mają pojęcia o tym, jak to działa. Natomiast ludzie i inwestorzy znają koncepcję wydobycia ze względu na obecność Bitcoin. Jednak w przyszłości zmieni się to powoli, ponieważ druga co do wielkości kryptowaluta przechodzi teraz z wydobywania na coś lepszego. Przyspieszy to proces, a inne projekty prawdopodobnie pójdą w ich ślady w przyszłości.

2 – Lepszy rozwój

Obecnie Ethereum odnotowuje najwyższą aktywność rozwojową wśród innych monet oprócz BTC. Tylko Bitcoin może porównać się do Ethereum pod względem rozwoju. Tak więc przejście Ethereum na Proof of Stake zwiększy aktywność programistyczną, a wady systemu można łatwo poprawić w najbliższej przyszłości. Zmiana Ethereum zwróci również uwagę wielu programistów spoza branży kryptowalut, co jest również pozytywną wiadomością.

3 – Staking jako dochód pasywny

Koronawirus wpływający na poglądy ludzi pod względem dodatkowego dochodu. Ponieważ świat przeżywa niespotykane czasy, priorytetem jest uzyskanie dodatkowego dochodu za pośrednictwem różnych strumieni. A teraz ludzie zaczynają rozumieć, że tyczenie jest świetnym sposobem na uzyskanie dodatkowego pasywnego dochodu. Zmiana Ethereum przyspieszy tylko ten proces. Ludzie zaczną uczyć się więcej o stawianiu po Ethereum 2.0 i jest to świetna rzecz.

Wniosek

To ekscytujące czasy dla branży kryptowalut i technologii Proof of Stake. Jeden z najstarszych i największych aktorów w tej sferze dołącza teraz do modnego wozu! Jeśli chodzi o prognozy cen, wiele osób oczekuje, że Ethereum wzrośnie „znacząco” po aktualizacji. Niezależnie od tego, czy czas pokaże, jaka będzie cena ETH, jedno jest pewne: staking stanie się w przyszłości coraz ważniejszy w naszym życiu.

 

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 1 OCENA: 5]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO