page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

Zanim zrozumiemy, co to jest tyczenie na zimno, pozwól sobie zrozumieć, co to jest tyczenie. Staking jest częścią mechanizmu konsensusu dowodu stawki stosowanego w projektach kryptowalut do sprawdzania poprawności transakcji i rejestrowania ich w łańcuchu bloków. 

Dowód stawki jest jedną z najczęściej stosowanych metod konsensusu, a drugą najczęściej stosowaną metodą jest dowód pracy. Wielu z was słyszało wcześniej te warunki.

tyczenie na zimno 1

Jak działa tyczenie?

Uruchomienie masternode wymaga od użytkowników zablokowania określonej ilości monet, ale jeśli ktoś nie ma wystarczającej ilości monet dla masternode, nadal może zdobywać nagrody, stawiając swoje monety. W tym celu użytkownik musi trzymać kilka monet w swoim portfelu i pozwolić mu działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby pomóc w sprawdzeniu poprawności nowych bloków, a użytkownik zostanie za to nagrodzony.

Dowód pracy kontra dowód stawki – jak działają?

Dowód mechanizmu stawki, nagroda za blok jest podzielona na 2 sposoby, nagroda za masternode i nagroda za obstawianie. Procent podziału nagrody różni się w zależności od monety i jest z góry określony przez twórców monety. Zwykle procent nagrody za blok jest wyższy dla masternodów, na przykład bieżąca nagroda za blok dla FLS wynosi 4,6 monety na blok, z czego 3,68 idzie na nagrodę masternode i 0,92 na nagrodę za stawienie. To sprawia, że ​​uruchamianie masternodów jest bardziej intratne niż stawianie w większości przypadków. W większości projektów minimalna ilość monet wymagana do tyczenia wynosi 1 moneta, ale im więcej monet ktoś postawi, tym szybciej otrzyma nagrody. Chociaż postawienie 1 monety prawdopodobnie nie da nagrody, ponieważ czas nagrody byłby bardzo długi.

Masternodes to opłacalny, pasywny sposób inwestowania w przestrzeni kryptograficznej

Co to jest tyczenie na zimno i jak to działa

Stakowanie na zimno pozwala przekazać swoją „moc stacka” innemu portfelowi. Pomaga to w utrzymaniu bezpieczeństwa jego monet w portfelu offline, podczas gdy pusty portfel pozostaje online 24/7 i zdobywa nagrody za Twój portfel offline. 

Utrzymywanie portfela online przez cały czas nie jest idealne dla wielu osób, czy to z powodu niestabilnego połączenia internetowego, czy użytkownik po prostu nie chce, aby jego komputer działał przez cały dzień. Dlatego większość ludzi decyduje się na uruchamianie swoich portfeli na wynajętym serwerze, ale korzystanie z portfela na wynajętym VPS zwiększa ryzyko zgubienia lub skradzenia monet. Dzięki zimnemu tyczeniu ludzie mogą uruchomić pusty portfel na VPS, aby zdobył dla nich nagrody. I przechowuj swoje monety bezpiecznie w zimnym portfelu (portfel offline), stąd nazwa „cold staking”.

tyczenie na zimno 2

 

Najlepsza platforma do stakowania na zimno

Portfel mobilny Flits umożliwia użytkownikom stawianie monet na zimno za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Nie wymaga konfiguracji portfela, wystarczy zainstalować aplikację i włożyć do niej monety i ustawić stakowanie monet na zimno (symbol płatka śniegu). Możesz zatrzymać obstawianie na zimno i wycofać swoje monety w dowolnym momencie. 

Najlepsze jest to, że tylko użytkownicy posiadają prywatne klucze do swoich monet, więc nie ma ryzyka, że ​​monety zostaną zgubione lub zhakowane. Opłata za „zimny udział” w aplikacji Flits wynosi 5% wszystkich zarobionych stawek, ale teraz jest bezpłatna. Więc nawet po uruchomieniu systemu opłat płacisz tylko na podstawie tego, ile zarabiasz. Na przykład, jeśli postawisz 1000 monet na zimno i zarobisz 100 monet jako nagrodę, opłata, którą zapłacisz, wynosi 5% ze 100 monet, czyli 5 monet.

W portfelu mobilnym Flits znajduje się około 80 monet. Zapewnia najłatwiejszy sposób uruchamiania masternodów i stawiania monet na zimno. I tylko ty posiadasz klucze prywatne, aby programiści nie mają kontroli nad twoimi monetami.

Flits tyczenie na zimno

Pobierz aplikację:https://flitsnode.app

 

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 0 OCENA: 0]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO