page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

Pierwszą ważną historią z Chin w tamtym tygodniu była wiadomość, że druga co do wielkości chińska firma deweloperska Evergrande Group nie spłaca zadłużenia. Firma jest tak zadłużona, że ​​wielu obawia się, że jej porażka może doprowadzić do upadku chińskiej gospodarki i wywrzeć duży wpływ na światowe rynki, w tym kryptowaluty.

Wiadomość była tak duża, że ​​skomentował ją nawet jeden z najsłynniejszych na świecie inwestorów na rynku nieruchomości.

Pytanie brzmi, jak Evergrande Grupa kiedykolwiek mogła stać się tak najeżona długiem? Chiny są właścicielami wszystkich banków. Wszystkie pożyczki i transakcje bankowe muszą być zatwierdzone przez rząd. Z pewnością władze rządowe zorientowałyby się, gdzie takie firmy dokonują kiepskich inwestycji i zapobiegną tym problemom.

Ten kryzys finansowy ujawnił koncepcję bankowości cienia. Być może widziałeś doniesienia o budowaniu całych miast w Chinach, w których nikt nie mieszka. To są całe miasta z wszystkimi budynkami pomocniczymi i wybudowaną infrastrukturą, ale nikt w nich nie mieszka. Kto buduje te miasta i, co ważniejsze, kto za nie płaci? Odpowiedzią jest bankowość cieni. i może to bardzo dobrze oznaczać koniec China Evergrande Group i zadać poważny cios chińskiej i światowej gospodarce.

W bankowości cienia banki nie pożyczają pieniędzy bezpośrednio firmom budowlanym lub deweloperom. Pieniądze zaczynają się od samego rządu. Fundusze te są następnie dystrybuowane do banków centralnych. Banki centralne następnie udzielają pożyczek start-upom i innym firmom wysokiego ryzyka. Pożyczki te są następnie łączone w fundusze ubogich aktywów i sprzedawane równoległym bankom. Te równoległe banki są podmiotami niebankowymi, które pracują dla banków w „cieniu”. Kupują te pakiety pożyczek wysokiego ryzyka i sprzedają je bezpośrednio społeczeństwu, zdejmując w ten sposób z banków centralnych odpowiedzialność i obciążenia regulacyjne. Kiedy te ryzykowne przedsięwzięcia zawodzą, to podmioty sektora publicznego i równoległego bankowości przyjmują cios, a banki centralne uchodzą na sucho bez winy, podczas gdy dług Chin rośnie do 323% PKB. Oto jedno z najlepszych wyjaśnień, jakie udało mi się znaleźć na ten temat:

Akcje China Evergrande Group spadły o 17% w związku z wiadomościami, jak również cenami wielu chińskich spółek blue chip.

Wiadomość ta wpłynęła nawet na odnoszący największe sukcesy klub piłkarski w Chinach. Guangzhou FC stara się teraz o pomoc rządową, aby zapobiec bankructwu, ponieważ jej głównym właścicielem jest China Evergrande Group.

Wyobraź sobie, że mieszkasz w Chinach. Masz trochę pieniędzy i chcesz zainwestować. Złoto i srebro pozostawały w stagnacji bez znaczącego wzrostu. Zapasy się załamują. Nieruchomości się walą. Twoją jedyną jasną nadzieją jest kryptowaluta. Patrząc na trzy najlepsze monety na Nomics.com, widzisz, że Bitcoin wciąż wzrósł o 295,1% od początku roku, Ethereum o 728,9%, a HEX o niesamowite 12 651,7%. Widzisz, że kryptowaluty są Twoim zbawieniem i wehikułem inwestycyjnym, który w końcu pozwoli Ci poprawić Twój status ekonomiczny. Jesteś zbawiony!

Czekaj…..co F%$* właśnie powiedział ten reportaż?

Aktualizacja Bitcoina (BTC)

Wielką wiadomością w tym tygodniu było to, że Chiny po raz kolejny zakazały Bitcoina. Widzieliśmy to już wcześniej, więc dlaczego tym razem jest inaczej.

Interesującym punktem jest to, że cena Bitcoina tradycyjnie rośnie za każdym razem, gdy jest on zakazany przez Chiny.

Ciekawą rzeczą, która wydarzyła się tym razem, jest to, że zaczynamy widzieć, jak urzędnicy rządowi tweetują na poparcie kryptowaluty. Czy to sygnalizuje zmianę paradygmatu w kongresie? Czy niektórzy członkowie domu i senatu w końcu zdają sobie sprawę z wartości kryptowalut? Czy uda im się pokonać lobbystów wielkich banków i instytucji finansowych, aby ustanowić Stany Zjednoczone liderem rewolucji kryptowalutowej? Spójrzmy na kilka tweetów z tego tygodnia.

Senator Pat Toomey z Pensylwanii napisał na Twitterze:

Kongresman Tom Emmer z Minnesoty wtrącił się z następującymi słowami:

“Cyfrowy. Autorytaryzm. Chiny zmuszają swoich obywateli do odejścia od zdecentralizowanej waluty na rzecz cyfrowego juana, aby KPCh mogła śledzić wszystkie przepływy pieniędzy. Czy boisz się Wielkiego Brata? W takim razie powinieneś również obawiać się tego, co może projektować Fed”. Emmer dalej stwierdził: „Otwarte. Bez pozwolenia. Prywatny. Jeśli Chiny tego zakazują, wiesz, że warto o to walczyć”.

Inny kongresman z Ohio wyraził swoją opinię:

Miami przyjęło Bitcoin, a ich burmistrz miał to do powiedzenia:

Kongresman Patrick McHenry z Północnej Karoliny zgodził się z burmistrzem Miami. „Masz dokładnie rację, burmistrz Francis Suarez”, odpowiedział na tweeta burmistrza, podkreślając: „Decyzja Chin o ograniczeniu dostępu stanowi doskonałą okazję dla amerykańskiego przywództwa w zakresie kryptowalut”.

Te tweety podkreślają poważną zmianę poglądów politycznych na temat kryptowalut. Czasy, w których kryptowaluty były dla przestępców sposobem na oszukiwanie podatków i kupowanie narkotyków w ciemnej sieci, ustępują miejsca poglądom, że kryptowaluty są legalnymi narzędziami innowacji i inwestycji.

 

Życzymy trafnych decyzji!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

[crypto-donation-box]

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 0 OCENA: 0]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO