page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

 • Prognoza Bitcoina ⛅

 • Blockchain w dół ❗

 • Odblokowuje się (kilka) żetonów 🗝️

 

Czy maj może być dla ETH, czym był styczeń dla BTC?

W kryptografii istnieje cienka granica między faktem a plotką; ale czy odrobina pobożnych życzeń nie jest częścią ekscytacji?

Jednak nie możemy powstrzymać się od uczucia przypływu oczekiwania i mrowienia, gdy dostrzegamy perspektywę ułożenia gwiazd dla konkretnego aktywa – co sugeruje, że na horyzoncie może pojawić się doskonała okazja.

Tym razem uwaga skupiona jest na ETH Ethereum, dzięki dwóm smakowitym zmianom, które wstrząsnęły garnkiem – jednym dla obserwatorów wykresów rynkowych i jednym dla fanów blockchain.

Dowód A: Ulepszenie Dencun

Sieć Ethereum pomyślnie wdrożyła oczekiwaną aktualizację Dencun w końcowej sieci testowej przed wdrożeniem sieci głównej. Aktualizacja ( obecnie zaplanowana na 13 marca ) sprawi, że Ethereum stanie się znacznie lepiej przystosowaną podstawą dla nowych protokołów blockchain, tj. niższymi opłatami transakcyjnymi i krótszym czasem przetwarzania. Szef działu Blockchain Nexo, Niki Angelov, rozmawiał z Blockworks w miarę rozwoju wydarzenia.

Załącznik B: Postępowanie ETF

Nazwijcie nas wytrwałymi, ale nie zrezygnowaliśmy z idei materializacji spotowych ETF-ów Ether. Nie wtedy, gdy sama SEC ogłosiła, że ​​„wszczyna postępowanie”. Pamiętamy, co nastąpiło, gdy usłyszeliśmy to wcześniej – jeden z najbardziej autentycznych wzrostów na rynku Bitcoina. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w maju , ostatecznym terminie dla VanEcka. Warto zauważyć, że wszczęcie tego postępowania zbiegło się ze zmianami we wspólnym zgłoszeniu Ark Invest i 21Shares, obejmującym obecnie mechanizm tworzenia i wykupu gotówki podobny do już zatwierdzonych kasowych funduszy ETF Bitcoin.

Załącznik C: Partner GoDaddy

W ekosystemie Ethereum również panuje dynamika. Duża dynamika, gdyż GoDaddy, największy na świecie rejestrator nazw domen, ogłosił partnerstwo z usługą nazw Ethereum. Celem jest połączenie tradycyjnych nazw domen z ENS opartymi na Ethereum (no wiesz, te fantazyjne rozszerzenia .eth). To otworzyłoby kryptowaluty dla ponad 20 milionów użytkowników GoDaddy – wiadomość, która wywindowała token ENS o 20% w górę i znalazła się na liście 100 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Nie przeskakując od pobożnych życzeń do irracjonalnych wniosków, spojrzenie na zrealizowaną zmienność Etheru (więcej poniżej) sugeruje, że ostatnio było spokojnie.

Czy trzy strony historii mogą stworzyć rekord dla ETH w 2024 roku? To świetny pomysł, ale niekoniecznie ambitny.

Prognozy Bitcoina

Przez większą część tamtego tygodnia Bitcoin udawał martwego, ale szybka, prawie 8% erupcja w czwartek pokazała nam wszystkim, kto jest królem. Okazało się, że chwilowa presja sprzedaży ze strony górników opanowała BTC. A przy BTC powyżej 45 000 dolarów nadszedł czas na kilka poprawiających humor uwag:

 • 70 000 dolarów do końca 2024 r. , mówi Marcus Thielen, dyrektor generalny 10x Research. Oprócz tego, że brzmiało smakowicie, Thielen ostatnim razem miał rację .
 • W środę fundusze ETF Bitcoin odnotowały dziewiąty dzień z rzędu napływu netto, a łączna kwota osiągnęła 145 mln dolarów. Spółka IBIT należąca do BlackRock otrzymała 56 mln dolarów i zajęła pierwsze miejsce w rankingu, zarządzając ponad 3 mld dolarów.
 • Jeśli chodzi o odpływy, dane CoinShares podkreślają „znaczne zmniejszenie dynamiki tych odpływów”, podczas gdy ostatni ruch Bitcoina powyżej 44 000 dolarów spowodował, że 90% podaży osiągnęło zysk.

Solana (krótko w dół)

Dopiero w zeszłym tygodniu pochwaliliśmy intensywną ekspansję Solany i wyjątkową wspinaczkę SOL na wykresach kapitalizacji rynkowej. Ale miniony tydzień przyniósł wydarzenie o prawdziwej skali:

 • „Mainnet-beta” Solany została wstrzymana 6 lutego , co spowodowało szybką naprawę ze strony inżynierów, którzy ożywili ją w wersji 1.17.20, po przestarzałych walidatorach.
 • Pomimo 3% spadku, SOL kilka godzin później odbił się z powrotem do 95,14 dolarów, pokazując swoją odporność.
 • Ta czkawka, wraz z przestojami w lutym 2023 r., czerwcu 2022 r. i wrześniu 2021 r., okazuje się jedynie przeskokiem w podróży Solany.

Wielkie odblokowanie tokenów trwa

Przygotowano kilka dużych projektów, które pozwolą na uwolnienie znacznych zrzutów tokenów, które obserwujemy :

 • Aptos (APT) odblokuje prawie 25 milionów tokenów 11 lutego, co stanowi ponad 7% jego podaży w obiegu.
 • Sandbox (SAND) odblokuje 205 milionów tokenów 14 lutego, 9% krążącej podaży.
 • 9,5 mln tokenów Avalanche (AVAX) zostanie odblokowanych 21 lutego, co stanowi 2,6% ich podaży w obiegu. Zwiększa to całkowitą liczbę odblokowanych tokenów AVAX do 60%, ponieważ sieć warstwy 1 ma zostać skalowana do 100 000 transakcji na sekundę (TPS).

To przychodzi z wiekiem

Często mówimy o osiągnięciu dojrzałości przez kryptowaluty i nie jest to bardziej widoczne niż na poniższym wykresie zrealizowanej zmienności Bitcoina i Etheru. Wysokie wartości wskazują na fazę wysokiego ryzyka na rynkach, ponieważ zrealizowana zmienność mierzy odchylenie standardowe zwrotów od średniego zwrotu z miary rynkowej. Mówiąc prościej, BTC i ETH to handel zmiennością rynku w celu zapewnienia stabilności cen.

wykresie zrealizowanej zmienności Bitcoina i Etheru

O czym dyskutuje społeczność

Oto jeden dla zwolenników makro.

Jak myślisz, co jeszcze robił ten mężczyzna w 2024 roku?

Więcej tego, o co prosiłeś!

Na co zwrócić uwagę w tym tygodniu:

 • Bitcoin jako warstwa 2 – czy to możliwe?
 • Odrodzenie Metaverse – czy nadchodzi?
 • Płynność rynku kryptowalut – czy rośnie?

 

Miłego tyczenia i pozytywnych wrażeń z korzystania z portfela NEXO!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 0 OCENA: 0]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO