page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

Twórcy LBRY niedawno uruchomili bliźniaczą platformę Odysee, która lepiej obsługiwana jest na urządzeniach mobilnych. Mając konto LBRY publikujesz i na platformie LBRY i Odysee…

Dla większości użytkowników LBRY będzie miejscem, w którym będą mogli znaleźć świetne filmy, muzykę, e-booki i nie tylko: wyobraź sobie ogromną bibliotekę cyfrową dostępną na wszystkich Twoich urządzeniach. Ale pod maską LBRY to wiele komponentów współpracujących ze sobą.

 

Link do LBRY .TV (ODYSEE)

 

Tu możesz sprzedać zdobyte LBC

BITTREX

Zapraszamy do skorzystania z naszego kodu – HN5-SUF-QFF

Więcej o LBRY znajdziesz na naszej stronie – TUTAJ

 

Przede wszystkim LBRY to nowy protokół, który umożliwia każdemu tworzenie aplikacji, które wchodzą w interakcję z treściami cyfrowymi w sieci LBRY. Aplikacje zbudowane przy użyciu tego protokołu umożliwiają twórcom przesyłanie swoich prac do sieci hostów LBRY (np. BitTorrent), ustalanie ceny za strumień lub pobieranie (np. ITunes) lub udostępnianie ich za darmo (jak YouTube bez reklam). Publikowane prace mogą być plikami wideo, plikami audio, dokumentami lub dowolnym innym typem pliku.

Tradycyjne witryny z filmami (lub innymi treściami), takie jak YouTube, Instagram i Spotify, przechowują przesłane przez Ciebie materiały na swoich serwerach i umożliwiają widzom ich pobieranie. Pozwalają też twórcom zarabiać dzięki reklamom lub innym mechanizmom. Istnieją jednak dobrze znane wady, szczególnie w przypadku osób, których materiały są postrzegane jako nieprzyjazne reklamodawcom.

LBRY i  Odysee ma być alternatywą dla tych witryn, umożliwiając wydawcom i ich fanom bezpośrednią interakcję bez ryzyka demonetyzacji lub innych ingerencji.

To wszystko sprawia, że ​​jest to możliwe dzięki technologii blockchain opracowanej przez twórcę Bitcoin.

Czy musisz coś z tego zrozumieć, aby korzystać z LBRY i cieszyć się nim? Nie. Czy to nadal ma znaczenie dla użytkowników? Tak!

odysee platforma zarabianie

Po co budować protokół?

Tworzenie protokołów, a nie platform , to najlepszy sposób na zapewnienie wolnego, otwartego internetu. Prawie każdy gigant technologiczny jest dziś scentralizowaną usługą, która sprzedaje dane osobowe użytkowników i uwagę reklamodawcom. Wydają dużo pieniędzy na gonienie za swoim produktem (Twoje dane osobowe i czas / uwaga), ale ostatecznie użytkownicy (Ty) oferują go za darmo w zamian za dostęp do platformy.

Uważamy, że użytkownicy powinni być właścicielami swoich treści (i prywatności), zamiast przekazywać je korporacyjnemu gigantowi i ich współpracownikom z branży reklamowej. Jeśli uważasz, że jesteśmy paranoikami, istnieją dziesiątki przykładów firm nadużywających użytkowników i działających wbrew ich interesom. To nie jest paranoja, jeśli naprawdę chcą cię dopaść.

Oparte na społeczności i otwarte oprogramowanie

Wszystko, co zostało zbudowane, aby zasilać LBRY i Odysee, jest oprogramowaniem typu open source i zaprojektowane do kontrolowania przez ogół społeczeństwa. Setki programistów włożyło swój wkład w podstawowe podstawy kodu, które stanowią podstawę LBRY, a tysiące innych członków społeczności pomogło na inne sposoby: rekrutację twórców, wykonywanie tłumaczeń, tworzenie grafiki i wiele więcej.

Jak i dlaczego LBRY wykorzystuje blockchain

Technologia Blockchain, taka jak Bitcoin i LBRY, umożliwia ludziom tworzenie baz danych, których nie kontroluje żaden pojedynczy podmiot.

Z Bitcoinem, kiedy wysyłasz komuś pieniądze, twój komputer emituje „hej, osoba z tym szczególnym sekretem (klucz prywatny) wysyła pieniądze do tej osoby” do sieci, a algorytm wydobywczy zapewnia, że ​​wszyscy zgadzają się, że rzeczywiście, wysłałeś te pieniądze, więc Twoje saldo spada, a adresata rośnie. Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj ten wspaniały film autorstwa LBRYian @ 3Blue1Brown.

W LBRY ten sam mechanizm służy do przechowywania indeksu tego, jakie treści są dostępne i jak je pobrać , a także transakcji finansowych (takich jak napiwki i zakupy płatnych treści) przy użyciu waluty podobnej do Bitcoin LBC (LBRY Credits) . Kiedy twórca publikuje coś w LBRY, na blockchain LBRY pojawia się wpis. Możesz to potraktować jako ogłoszenie: cześć wszystkim, opublikowałem ten plik, tutaj jest kilka informacji na jego temat oraz instrukcje, jak pobrać go z sieci peer-to-peer .

Z tych samych powodów, dla których nikt nie może uniemożliwić transakcji Bitcoin, nikt nie może zapobiec pojawieniu się transakcji (takiej jak publikacja lub wskazówka) na łańcuchu blokowym LBRY. Istnieją inne witryny, które udostępniają swoją zawartość za pośrednictwem sieci danych peer-to-peer. Jednak indeks dostępnych treści jest nadal scentralizowany i można go łatwo ocenzurować.

To niesamowite, weź swoje pieniądze

Mamy dla Ciebie złą wiadomość, możesz korzystać z LBRY za darmo.

Pobierz aplikację LBRY lub odwiedź lbry.tv za darmo i ciesz się swobodą treści.

 

Życzymy dużych nagród!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Piotr

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 3 OCENA: 5]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO