page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

Dzisiaj porozmawiamy o dwóch najpopularniejszych mechanizmach konsensusu w branży kryptowalut, zwanych Proof of Work i Proof of Stake . Oba z nich wyjaśnimy szczegółowo i stwierdzimy różnice między nimi. Ale zanim zaczniemy, dowiedzmy się, dlaczego te dwa mechanizmy są używane w kryptowalutach.

Większość kryptowalut jest zdecentralizowanych (przepraszam, Ripple ;)) i potrzebują jakiegoś algorytmu, aby rozwiązać problem zaufania. Ponieważ w dowolnym Blockchain wysyłasz pieniądze z jednego miejsca do drugiego i musisz mieć zaprojektowany system, aby zapewnić zaufanie między uczestnikami.

Algorytmy te są używane głównie do potwierdzania szczegółów przelewów, takich jak własność i przekazana kwota. Ponieważ nie ma „scentralizowanego” organu potwierdzającego transfery, musimy polegać na skomplikowanych algorytmach. Dowód pracy i dowód stawki to obecnie dwa główne algorytmy w tej wyłaniającej się przestrzeni. Zacznijmy od Dowodu pracy …

Dowód pracy

Dowód pracy wykorzystuje kryptografię do ustalenia, czy transakcja jest ważna, czy nie. Jednym z głównych przykładów wykorzystania koncepcji Proof of Work jest Bitcoin, wiodąca kryptowaluta. Oprócz Bitcoinów wiemy, że monety takie jak Monero (XMR), Zcash (ZEC) i Ethereum (ETH) używają go do zabezpieczenia sieci. Wiemy jednak, że ta ostatnia, Ethereum, przechodzi z Proof of Work do Proof of Stake, co wyjaśnimy w dalszej części tego artykułu.

Wspominaliśmy o kryptografii. Ta metoda wykorzystuje równania matematyczne, a górnicy próbują je rozwiązać. Po rozwiązaniu i weryfikacji transakcji górnicy otrzymają nagrody blokowe. W ten sposób górnicy zapewnią bezpieczeństwo sieci, a ta metoda zapobiegnie także atakom polegającym na „podwójnym wydatkowaniu”.

Jak dotąd wygląda na to, że Proof of Work to świetny system. Ale jak każdy inny mechanizm ma pewne wady, ale jedną z głównych rzeczy jest zużycie energii. Ponieważ polega on w dużej mierze na sprzęcie wydobywczym i elektryczności, stanie się górnikiem w Bitcoinach lub innych monetach PoW nie jest łatwym zadaniem. Prace wydobywcze zużywają dużą ilość energii, co jest bardzo szkodliwe dla przyrody. Rodzi to również pytanie o stabilność systemu w perspektywie długoterminowej.

Skalowalność to kolejna kwestia, jaką posiada system Proof of Work. W Bitcoin Blockchain średni czas wymagany do ukończenia jednego bloku wynosi 10 minut. A Bitcoin Blockchain może akceptować tylko siedem transakcji na sekundę. Oznacza to, że w najbardziej ruchliwych czasach koszt wysłania Bitcoina jest ogromny.

Dowód stawki

W tym modelu zastosowano inny algorytm do potwierdzenia, że ​​transakcje są prawidłowe lub nie. Oczywiście stosuje się zasady „kryptografii”, ale mechanizm polega na osiągnięciu tego inaczej. W Proof of Work mamy górników, ale w Proof of Stake mamy ludzi, którzy stawiają swoją kryptowalutę, aby utworzyć następny blok. Stawka oznacza, że ​​liczba monet, które uczestnik „stawia” w Blockchain w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci.

Ale to, co ludzie robią, różni się od modelu Proof of Work. Nie ma żadnych nagród blokowych za system Proof of Stake, ale ludzie otrzymują pieniądze z opłat transakcyjnych. Ale skąd biorą te opłaty? Dowiedzmy Się.

Aby uzyskać uprawnienia do weryfikacji transakcji, użytkownik musi zdeponować swoje monety w określonym portfelu. W tym portfelu monety zostaną „zamrożone” i służą one do zapewnienia bezpieczeństwa sieci. 

Ile możesz zyskać na sprawdzaniu poprawności transakcji, zależy od tego, ile monet zamierzasz postawić w Blockchain. Wiele Blockchainów ma minimalną kwotę depozytu do postawienia. A jeśli chodzi o „ nagrody POS ”, które zdobędziesz, stawiając, aMyCointainerma dla ciebie specjalny plan.

Na ich platformie możesz postawić wiele różnych monet Proof of Stake. Dzięki temu możesz zdobywać nagrody POS bez żadnych kłopotów. Ponadto niektóre z ichplanów subskrypcjipozwalają zachować wszystkie swoje zarobki dla siebie. 

Dzięki temu możesz uzyskać więcej pieniędzy, co jest dla Ciebie idealne. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tym, jak zmaksymalizować swoje nagrody POS , zapoznaj się z tym artykułem.

Który pasuje ci najlepiej? Przegląd Planów Power MyCointainer

 

Przechodząc do Proof of Stake, jest jedna rzecz, która jest bardzo ważna, aby osiągnąć określony poziom bezpieczeństwa w sieci. Stawka może być różna dla różnych osób, ale jeśli ktoś spróbuje zhakować sieć, wówczas straci swój udział. To sprawia, że ​​monety Proof of Stake są mniej podatne na ataki hakerskie lub podwójne wydatki.

Ponadto monety z dowodem stawki są naprawdę przyjazne dla środowiska, w przeciwieństwie do systemów Proof of Work. Ponieważ systemy Proof of Work w dużej mierze opierają się na zużyciu energii i sprzęcie wydobywczym, jego długoterminowy wpływ na przyrodę i ślad węglowy są nadal widoczne. Wielu krytyków przeciwko kryptowalutom również używa tego argumentu do krytykowania Bitcoin i innych kryptowalut. Ale dzięki Proof of Stake nie musisz tracić dużo energii, aby zabezpieczyć sieć, co jest ogromnym plusem.

Wniosek

System Proof of Work jest oczywiście starszy i używany głównie pod względem kryptowalut. Ale możemy powiedzieć, że wraz z decyzją zespołu Ethereum o przejściu z Proof of Work na Proof of Stake cała sytuacja zaczyna się zmieniać. Każdego dnia widzimy wiele różnych monet Proof of Stake. Wiele osób twierdzi, że jest to droga naprzód, jeśli chodzi o algorytmy konsensusu. Aby zastanowić się nad opcjami, które monety lub monety zamierzasz postawić, możesz odwiedzić stronę główną MyCointainer.

 

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 0 OCENA: 0]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO