page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

 • Bitcoinowa błyskawica MicroStrategy 🛒

 • Fed sprawdza rzeczywistość 📊

 • Nowa brytyjska klasa aktywów kryptowalut 👑

 

Mastercard wchodzi na całość

Teraz Mastercard nie jest obcy kryptowalutom, ponieważ gigant przetwarzania płatności jest aktywny w tej przestrzeni, między innymi dzięki partnerstwu z NEXO w celu wprowadzenia Nexo Card – pierwszej na świecie karty płatniczej w pełni wspieranej kryptowalutami. Jednak firma zrobiła kolejny krok naprzód, ogłaszając swoje plany pilotażowe tokenizowanych depozytów bankowych na swoim brytyjskim stanowisku testowym, nazwanym Multi-Token Network (MTN).

„Naszą wizją dla MTN jest zapewnienie zestawu podstawowych funkcji zaprojektowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa, skalowalności i interoperacyjności transakcji w ramach zasobów cyfrowych i ekosystemów blockchain – ostatecznie umożliwiając wydajniejsze aplikacje płatnicze i handlowe”, wyjaśnił Raj Dhamodharan, szef ds. kryptowalut i blockchain w Mastercard.

Koncepcja tokenizacji aktywów i wzajemnej wymiany aktywów nie jest niczym nowym w tej przestrzeni, a w szczególności Nexo była zagorzałym orędownikiem jako naturalnego wykorzystania technologii blockchain. Mastercard po raz kolejny potwierdza swoje zobowiązanie do pozostania aktywnym i build, przestrzeń otrzymuje mile widziany wzrost legitymacji – to właśnie pomaga nam osiągać nowe rekordy wszechczasów w każdy możliwy sposób.

Bitcoin Blitz od MicroStrategy!

 • MicroStrategy, kierowana przez entuzjastę Bitcoina, dyrektora generalnego, Michaela Saylora, dodała fajne 12 333 BTC do swoich zapasów po tym, jak wydała 347 milionów dolarów na swoje ostatnie zakupy (zasoby cyfrowe).
 • Ten zakup zwiększa zasoby BTC MicroStrategy do łącznie 152 333, czyli około 4,6 mld USD, przy średniej cenie zakupu 29 668 USD za monetę.
 • Michael Saylor przewidział na początku tego miesiąca, że ​​amerykańskie regulacje prawne dotyczące kryptowalut pomogą Bitcoinowi prawie podwoić jego udział w rynku .

Reality Check przez Fed

 • W tamtym tygodniu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell dał jasno do zrozumienia, że ​​na kolejnych posiedzeniach należy spodziewać się wielokrotnych podwyżek stóp procentowych w możliwie agresywnym tempie. O chłopie.
 • Fed pozostaje niepewny, czy 10 kolejnych podwyżek miało pożądany wpływ na gospodarkę – ekonomiści spekulują, że podwyżki stóp mogą potencjalnie „przełamać” i wywołać recesję, jednak Powell uważa to za zwykłą możliwość.
 • Główne banki centralne, w tym EBC, Bank of England i Bank of Japan, zadeklarowały, że pójdą w ich ślady.

Nowa klasa aktywów w Wielkiej Brytanii

Brytyjska Komisja Prawna zaproponowała nową kategorię własności cyfrowej obejmującą kryptowaluty i NFT zgodnie z prawem brytyjskim, mając na celu zapewnienie jasności prawnej i ochrony posiadaczy aktywów kryptograficznych. Zgodnie z propozycją podlegałyby one kategoriom własności osobistej, takim jak „rzeczy w posiadaniu”, takie jak złoto i „rzeczy w akcji”, takie jak akcje firmy. Premier Rishi Sunak poprosił o ocenę zgodną z ambicjami rządu, aby ustanowić Wielką Brytanię jako centrum kryptograficzne, w którym zastosowane zostanie podejście „chirurgiczne”, a nie „rolnicze”. Ten ostatni kawałek jest po prostu dobrze widzieć.

Handlowcy daleko i szeroko, łączcie się

Handlowcy w USA, UE i Azji zdawali się łączyć siły, świadomie lub nie, i podnieść cenę BTC z 25 000 $ do ponad 31 000 $ w ciągu tygodnia, osiągając najwyższy poziom w tym roku. Logicznie rzecz biorąc, to Blackrock, największy na świecie zarządzający aktywami, wywołał szaleństwo handlowe i gwałtowny wzrost liczby aplikacji Bitcoin ETF, po tym, jak złożył o własne ETF.

 

O czym dyskutuje społeczność

Plotki z zeszłego tygodnia są wiadomościami z ostatniej chwili. Kryptowaluty dla Ciebie.

Raport Consensys & YouGov na temat postrzegania Web3 w całym 🌐.

Czy widzisz to, co oni?

Na co zwrócić uwagę w tym tygodniu:

 • Czy UE jest gotowa na centrum kryptowalut?
 • Czy BTC przedłuży swój spotowy rajd napędzany ETF?
 • Czy altcoiny wracają do zdrowia?

 

Miłego tyczenia i pozytywnych wrażeń z korzystania z portfela NEXO!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 1 OCENA: 5]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO