page contents
Zaznacz stronę
CryptoTab Bitcoin
Udostępnij

25

Gwałtowna ekspansja przestrzeni kryptograficznej doprowadziła do kilku innowacyjnych sposobów generowania znacznych zysków, poza zwykłym  handlem kryptowalutami  poprzez kupowanie za mniej i sprzedawanie za więcej. Jednym z takich innowacyjnych sposobów generowania zysków w przestrzeni kryptograficznej bez handlu są Masternody, które stają się coraz bardziej popularne.

 

Mówiąc wprost, Masternodes to seria serwerów,  które stanowią podstawę sieci blockchain . Masternodes utrzymują łańcuch bloków, przydzielając zadanie sprawdzania łańcucha bloków do eksploracji. Masternody eliminują aspekt konkurencyjny  mechanizmu konsensusu POW,  nagradzając węzły za pracę.

Obecnie  istnieje ponad  400 projektów opartych na blockchain, które umożliwiają członkom obsługę masternodes na ich blockchainiw m.in.: DASH, Syscoin, PIVX itd. (więcej projektów znajdziesz w stopce naszej strony). Oto szczegółowy przewodnik po Masternodes.

Wyjaśnienie Masternodes

Jak wspomniano wcześniej, Masternodes odnosi się do pełnych węzłów kryptowaluty lub portfeli komputerowych, które uruchamiają i weryfikują transakcje w czasie rzeczywistym zgodnie z protokołem opartym na konsensusie w zdecentralizowanej sieci podłączonych urządzeń obliczeniowych. Masternode są jak normalne węzły, ale pociągają za sobą dodatkowe funkcje, które czynią go Masternode.

W przeciwieństwie do zwykle uważanych lub rozważanych, Masternodes mogą działać zarówno na   mechanizmach konsensusowych Proof-of-Stake, jak  i  Proof-of-Work . Większość entuzjastów kryptografii zwykle popełnia błąd, uznając Masternodes za wyłącznie dla monet wykorzystujących mechanizm konsensusu POS. W rzeczywistości możesz uruchomić Masternode na dowolnej monecie, niezależnie od monety, którą masz na myśli. Tak długo, jak zebrałeś monetę powyżej wymaganej stałej kwoty, możesz uruchomić Masternode, nawet na blockchainie Bitcoin.

Jak działają Masternodes?

Masternodes polega na  postawieniu monet  dla funkcji obliczeniowych, podobnie jak w przypadku stakowania (PoS). Aby uruchomić Masternode, musisz najpierw kupić znaczną część waluty, którą chcesz uruchomić. Na przykład, aby uruchomić Masternode na DASH, potrzebujesz 1000 DASH równych  72 300 USD . Gdy Masternode jest już dostępny i działa, obsługuje unikalną serię funkcji, w tym natychmiastowe i / lub anonimowe płatności. Masternode umożliwia także  zdecentralizowanemu systemowi zarządzania  funkcjonowanie w ramach łańcucha bloków. Masternody są zawsze w stałej komunikacji z innymi sieciami, aby utrzymać zdecentralizowaną sieć.

Masternody dzielą 45% nagród za blok z górnikiem blockchain jako rekompensatę (lub więcej w zależności od projektu). 10% pozostałych środków trafia do funduszu skarbowego blockchain, przy czym operatorzy mają możliwość głosowania nad propozycjami, w jaki sposób fundusze zostaną wydane na ulepszenie sieci.

W zależności od waluty wytyczne dotyczące uruchamiania Masternode różnią się znacznie. Jeśli te wytyczne są złamane lub nie są spełnione, Masternode przestaje działać.

Funkcje Masternodes

Funkcje specjalne Masternodes w sieci blockchain, w  tym:

  • Poprawa prywatności transakcji.
  • Uczestnictwo w zarządzaniu i głosowaniu.
  • Wykonywanie natychmiastowych transakcji.
  • Ułatwia budżetowanie i systemy skarbowe dla danej kryptowaluty.

Jak hostować Masternodes

Zwykle, w zależności od monety, będziesz potrzebować całkiem sporego kapitału, aby obsługiwać Masternode. Ponadto hostowanie Masternode wymaga nieco wiedzy technicznej w wierszu poleceń systemu Linux. Ewentualnie możesz wynająć usługi rzetelnego eksperta zewnętrznego, jeśli nie masz specjalistycznej wiedzy technicznej, lub możesz hostować na zewnętrznych  platformach masternode .

HOSTING PoS i MASTERNODE

Aby uruchomić Masternode, będziesz potrzebować firmy hostingowej do hostowania Masternode. Wybierając firmę hostingową dla Masternodes, powinieneś unikać regularnego hostingu stron internetowych, ponieważ będziesz potrzebować serwera VPS, który daje ci pełną kontrolę nad nim, a także pozwala zainstalować dowolne oprogramowanie.

Hosting Masternodes – zwrot z inwestycji

Prowadzenie Masternode jest przedsięwzięciem kapitałochłonnym i musisz być zaangażowany w generowanie znacznych zysków. Na przykład Masternode musi być stale online (24/7), aby otrzymać nagrodę. Jeśli, niestety, twoje Masternodes przejdą w tryb offline, mogą zostać zamknęte, a zyski anulowane. Ponadto przestoje, nawet o jedną godzinę, znacznie zmienią wszelkie zyski wygenerowane tego dnia. Prowadzenie Masternode nie jest więc spacerkiem po parku – wymaga pełnego zaangażowania.

Niemniej jednak Masternodes mają lukratywny zwrot z inwestycji (ROI). Przy stałym zaangażowaniu możesz wygenerować zwrot z inwestycji w wysokości 11%-300% rocznie. Liczba ta może wzrosnąć, jeśli wzrośnie wartość rynkowa postawionej monety. Na przykład  DASH  został wyceniony na 11 USD w dniu 1 stycznia 2017 r. I 1100 USD w dniu 1 stycznia 2018 r., Co odpowiada wartości stawki przekraczającej 1 mln USD. Ten drastyczny wzrost wartości oznaczał, że stakerzy DASH zdobyli większe nagrody, a także zostali opłaceni w Dash, przy czym wartość wzrosła o podobną kwotę w tym okresie.

Korzyści z Masternodes

Masternody to doskonały sposób na  zarabianie z pasywnego dochodu  w sektorze kryptowalut. Daje to inwestorom kryptograficznym możliwość generowania znacznych zysków. W przypadku sieci blockchain funkcja Masternodes chroni sieć przed różnymi atakami, takimi jak  ataki 51% . Masternodes utrzymuje również decentralizację sieci blockchain, eliminując założenie, że inwestorzy kupują dużą ilość konkretnej monety w celu kontrolowania sieci – jak w przypadku  wielorybów Bitcoin .

Kryptowaluty na Masternodes

Wiele projektów opiera się na Masternodes, a IQ.Cash jest pionierskim projektem. Oto cztery przykłady.

IQ.CASH

IQ.Cash  obsługuje również Masternodes z siecią złożoną, gdzie zyski kierowane są do: 57% dls właścicieli Masternode, 43% dla górników PoW i 6% dla programistów. Masternodes pełni funkcje w IQ.Cash, szybkich płatności w systemie blockchain. Aby uruchomić Masternode w sieci, potrzebujesz 3 000 IQ depozytu.

DASH

Dash  była pierwszą kryptowalutą, która wdrożyła Masternodes w swoim ekosystemie. Masternodes w blockchainie DASH wykonują wyspecjalizowane zadania, takie jak „PrivateSend” i „InstantSend”. Ponadto operacje Masternode w sieci DASH mogą głosować w sprawie decyzji skarbu i zarządzania. Uruchamianie DASH Masternode jest niezwykle kosztowne i będziesz potrzebować 1000 DASH (1 DASH = 76 USD)

Stratis

Stratis  (STRAT) to platforma, na której programiści i firmy mogą dowiedzieć się wszystkiego o technologii blockchain. Stratis niedawno wprowadził produkt Masternode na główny rynek Microsoft Azure. W ogłoszeniu platforma powiedziała: „Technologia Masternode implementuje funkcję weryfikacji zabezpieczeń, która wymaga od operatora węzła dostarczenia 250 000 Strat do trzymania pod obserwowanym adresem w blockchain. Wymóg ten pomaga zachęcać do dostarczania odpowiednich zasobów wymaganych do obsługi sieci. ”

PIVX

PIVX to kolejny projekt kryptograficzny wykorzystujący technologię Masternodes. Aby uruchomić Masternode, użytkownicy muszą zdeponować 10 000 PIVX (10 000 PIVX = 1 masternode PIVX). Podobnie jak Blockchain Dash, operatorzy PIVX Masternode mają prawo głosu w celu podejmowania decyzji dotyczących zarządzania i zdobywania nagród.

Końcowe przemyślenia

Masternodes prezentuje innowacyjne sposoby generowania znacznych zysków w sektorze kryptograficznym. Chociaż są one dość kapitałochłonne, mają wysoki zwrot z inwestycji. Warto poświęcić swój czas, pieniądze, wysiłek i ryzyko, jeśli szukasz sposobów na dywersyfikację swoich inwestycji w krypto-przestrzeni.

 

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 0 OCENA: 0]

Warte uwagi


Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO