page contents
Zaznacz stronę
CryptoTab Bitcoin
Udostępnij

Drodzy Klienci, Partnerzy i reszta Społeczności Cake Defi.

Rok 2022 zaczął się dla nich z hukiem – dosłownie. Aby dopasować zespół do ich agresywnych celów, zaprosili każdego członka zespołu, który przeszedł okres próbny, na tydzień inauguracyjny w Monachium na początku stycznia . Gdy byli w drodze, niemiecki regulator BaFin ogłosił publicznie, że będzie badać, czy potrzebują niemieckiej licencji bankowej, czy nie. Natychmiast skontaktowali się z ich niemiecką kancelarią prawną, aby zrozumieć, co się dzieje, i są teraz w kontakcie z BaFin, ale także z innymi organami w sprawie ubiegania się o europejską licencję kryptograficzną .

Co więcej, niedźwiedzi sentyment do kryptowalut utrzymywał się przez cały I kwartał 2022 r., a do końca stycznia Bitcoin osiągnął najniższy poziom około 32 000 USD. To pociągnęło za sobą prawie wszystkie inne kryptowaluty, a tym samym większość sentymentu inwestorów. Tylko cena DeFiChain zdołała wytrzymać spiralę spadkową i utrzymała trend zbliżony do najwyższego poziomu w historii. Decyzja o wprowadzeniu DFI na giełdę w 2020 roku i skupieniu ich produktów i usług wokół „DeFi on Bitcoin” naprawdę opłaciła się klientom Cake Defi, a zatem także im jako firmie. Niemniej jednak, po zakończeniu rozwoju produktu pożyczkowego w pierwszym kwartale i wdrożonym na początku drugiego kwartału, zakończyli integrację tego ekscytującego łańcucha blokówa począwszy od drugiego kwartału skupią się na innych możliwościach przepływu środków pieniężnych, które nazywają „ Multichain ”.

Przedstawiamy fukcję „Pożycz” autorstwa Cake DeFi

Jeśli chodzi o wzrost, osiągnęli rekordowo wysoki wzrost liczby klientów, depozytów i wypłat . Dzięki rygorystycznemu modelowi biznesowemu polegającemu na powtarzających się przychodach, udało im się wypłacić 73 mln USD nagród dla klientów i mimo całego gwałtownego spadku rynku, pozostali z dodatnimi przepływami pieniężnymi, podczas gdy reszta ekosystemu wydaje się krwawić.

Pomimo osiągnięcia ich głównych wyników, chciałbym krytycznie zastanowić się nad niektórymi z ich zmagań i niedociągnięć w I kwartale 2022 r., a także przedstawić sugestie, jak poprawią to w przyszłości . Liderom zespołów powierzono zadanie zagłębienia się w ich własne działy, a ich przemyślenia można przeczytać w różnych rozdziałach Podsumowania. Tutaj chciałbym spojrzeć na nie z wyższego poziomu.

Cake DeFi raport za 1 kwartał 2022

FINANSE:

 • Firma jest niezwykle zdrowa finansowopomimo wahań na rynku kryptowalut, a zespół finansowy kierowany przez Ping Lai wykonał niesamowitą pracę przygotowując ich do procesów audytu i due diligence .
 • 73 mln USD wypłacono klientom jako nagrody w pierwszym kwartale 2022 r., czyli prawie w czwartym kwartale 2021 r., pomimo różnych nastrojów dotyczących kryptowalut. Liczba ta jest zgodna z ich celem na 2022 rok.
 • Nawet jeśli ich przychody całkowicie wyschły, a ceny kryptowalut spadłyby o 80%, a oni musieliby maksymalnie ograniczyć budżet marketingowy, nadal z łatwością mieliby 3-4 lata wybiegu finansowego.
 • Niemniej jednak zawsze starają się dodawać inne źródła przychodów dla klientów, a tym samym dla firmy:
  – Aktywność wielołańcuchowa. To pozwala im zapewnić dodatkowy dochód z innych protokołów, ale co więcej, pozwala zapewnić klientom dostęp do całej przestrzeni Web3
  – Treasury Activity. W ciągu ostatnich lat zbudowali ogromny skarbiec fiat i kryptowalut. Zarabianie na tym jednak w dużej mierze zależy od warunków rynkowych, których poprawy spodziewam się dopiero pod koniec III kwartału 2022 r . – Aktywność inwestycyjna.
  Ze względu na nastroje rynkowe, Cake DeFi Ventures przyjmie obecnie bardzo ostrożne podejście do inwestowania w startupy. Ponieważ są to ich własne środki, nie mamy presji czasu na to, jak szybko wdrażają te środki w innych firmach.

Ten łańcuch bloków wykorzystuje Bitcoin, aby zaoferować wyjątkowe wrażenia DeFi

MARKETING:

Ich strategia marketingowa i komunikacyjna znacznie się poprawiła w pierwszym kwartale i jestem przekonany, że ​​w drugim kwartale 2022 r. będzie jeszcze lepsza.

 • Leticia, ich kierownik ds. PR i komunikacji, wraz ze swoim zespołem wykonała niesamowitą pracę przy wszystkich nowych wiadomościach i całkowicie odwróciła się od działu brandingu, PR i komunikacji. Ogłoszenie Cake DeFi Venturesmiało szczególnie silny wpływ na wzrost liczby klientów, a także promocje dotyczące Bitcoin Learn and Earn .
 • Uruchomienie ramienia VC Cake DeFi Ventures o wartości 100 mln USD wygenerowało bardzo duży zasięg(>150 artykułów w mediach) w globalnych mediach kryptograficznych / internetowych serwisach informacyjnych ( Coindesk , Cointelegraph , The Block , FXEmpire , Crypto Daily , Crypto Potato , Blockworks , Yahoo Finance , The Street) oraz singapurskie internetowe media technologiczne/inwestycyjne ( Tech in Asia , Vulcan Post , e27 , The Asset , AVCJ , The Asian Banker). Widzieliśmy również kilka relacji w wielu językach/geografiach (arabski, niemiecki, japoński, mandaryński). Widocznie brakowało relacji w czołowych tytułach biznesowych i lokalnych mediach głównego nurtu, ponieważ ówczesny cykl informacyjny był nieuchronnie zdominowany przez wojnę ukraińską.

Dyrektor generalny firmy Cake DeFi z siedzibą w S’pore, o swoim nowym oddziale inwestycyjnym o wartości 100 mln USD.

 • Wdrożenie nowego rozwiązania KYC zwiększyło konwersję KYC do rekordowych poziomów.
 • Zatrudnią również ekspertów Social Media & Community Lead, co pomoże w tworzeniu strategii Influencerów i Social Media.
 • Będą podwajać zwycięskie strategie i ograniczać te przegrywające. Ich mocnymi zwycięzcami są Performance Marketing, Influencer Marketing i Referral Marketing.
 • Ponadto agresywnie przeszli na podejście zorientowane na urządzenia mobilnei zmienią wiele stron docelowych, aby konwertować jeszcze więcej ruchu.

Ten zdecentralizowany blockchain PoS eliminuje przeszkody, aby inwestowanie było naprawdę dostępne !

PRODUKT:

Zespół ds. Produktu skupił się na tych 5 priorytetach w I kwartale 2022 r.:

 1. Oczyszczanie przepełnieniaz 2021 r. i radzenie sobie z ogromnymi wyzwaniami związanymi z niestabilnością ze względu na silny wzrost liczby użytkowników.
 2. Poprawa UX, zwłaszcza wokół KYC, poprzez wdrażanie międzynarodowych i lokalnych singapurskich środków KYC.
 3. Zakończenie integracji DeFiChainz dodaniem finalnego dTokena i przygotowaniem uruchomienia Pożyczki.
 4. Zgodność z FATFpoprzez wdrożenie dodatkowych systemów wycofywania reguł podróży.
 5. Wdrażanie narzędzidanych dla lepszego raportowania.
 • W drugim kwartale 2022 mają kilka głównych wydarzeń. Głównym z nich będzie przejście na „Multichain”poprzez wdrożenie innych łańcuchów bloków w celu rozszerzenia istniejących strumieni przychodów.
 • Zdecydowanie mieli pewne opóźnienia w planach działania i rozlania się na drugi kwartał. Szczególnie poszukują wiceprezesa ds. inżynierii i wiceprezesa ds. projektowania UX,aby móc rozwiązać te problemy Obaj muszą mieć wieloletnie doświadczenie w szybko zmieniających się globalnych usługach internetowych na świecie, takich jak Netflix, Uber, Facebook itp. Brak tych dwóch ról jest prawdopodobnie przyczyną głównych problemów związanych z produktem, a jego objawy są widoczne w jaki sposób działa aplikacja, jak stabilny jest ich system i jak szybko będą mogli wdrażać nowe usługi.
 • Zarządzanie skoncentrowane na produkcieprzyniosło ogromne wyniki w zakresie organizacji zespołu i produktów dostarczanych, zapewniając jednocześnie przejrzystość wszystkim zainteresowanym stronom, marketingowi itp., a także ważne jest, aby firma Cake jako całość przeszła na jeszcze silniejsze zarządzanie oparte na produktach w porównaniu z zarządzanie ukierunkowane na inżynierię.

OPS:

 • Spośród trzech dużych zespołów, które widzę w każdej firmie (produkt, marketing, operacje), zespół OPS, który obejmuje finanse, prawo, zgodność, ryzyko i hr, wypadł najlepiej w pierwszym kwartale. Stanowi to wyraźny kontrast do zeszłego roku, kiedy operacje były w większości opóźnione w porównaniu z innymi zespołami. Na razie jest to również zespół, którego tak naprawdę nie potrzebują do rozbudowy.
 • Procesy wypłat i szybkość uległy znacznej poprawie.
 • To samo dotyczy procesu KYC, w którym większość tożsamości jest sprawdzana w ciągu 3 minut, a dzięki płynnemu procesowi teraz udaje się im uzyskać rekordowe liczby na etapie weryfikacji. W drugim kwartale zespół planuje również zautomatyzowanie procesu KYC .
 • Ponieważ ich obecny wiceprezes Ops Bettina przechodzi na urlop macierzyński, zatrudnili starszego lidera z LinkedIn, który będzie doskonałym uzupełnieniem zespołu i rozpocznie pracę w maju.
 • Zespół ds. Sukcesu Klienta ma teraz wyższą pozycję liderai rozszerzył się na wszystkie strefy czasowe, będąc w stanie zapewnić całodobową obsługę klienta, co jest absolutnie niezbędne przy ogromnym wzroście użytkowników w tym kwartale. W drugim kwartale zespół będzie rozważał dodanie chatbota do aplikacji, aby jeszcze bardziej przyspieszyć ich czas reakcji.
 • Powstał zespół Business Intelligence. Pomimo dość złożonej struktury danych zorientowanej na produkt, zespół BI kierowany przez Kapila zdołał zidentyfikować platformę BI, skonfigurować wstępny pulpit nawigacyjny w celu pełnego przeniesienia wszystkich żądań danych do samogenerujących się i samoobsługowych raportów dotyczących Mikrostrategii.
 • Bezpieczeństwopozostanie głównym punktem zainteresowania, z dodatkowymi warstwami bezpieczeństwa dla członków zespołu.

Projekt na 100%, z niesamowitym zespołem! DeFiChain

ZAGADNIENIA PRAWNE I ZGODNOŚĆ:

 • Ich nowa przewaga prawna rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2022 , a także zatrudnili drugiego kierownika ds. zgodności, który rozpocznie pracę na początku drugiego kwartału. Obaj zatrudnią po jednym członku zespołu w drugim kwartale, a wtedy te zespoły będą w pełni ułożone i wydajne.
 • Dodatkowo zrealizowali kontrakty Birthday Researchdla wszystkich członków zespołu pracujących nad kodem open source.
 • Współpracowali z ich zewnętrznym partnerem prawnym w Niemczech w celu rozwiązania wszelkich problemów, jakie niemiecki regulator BaFin może miećz ich produktami. Obejmowało to również przygotowanie się do uzyskania europejskiej licencji na przechowywanie kryptowalut .
 • Pozostali również w kontakcie z singapurskim regulatorem MAS w sprawie ich licencji Payment Services Act (PSA).
 • Przeprowadzili również gruntowny wewnętrzny przegląd wszystkich dokumentów, umów itp.
 • Spodziewam się również , że pojawią się ciągłe prace prawne, więc zespół będzie regularnie pracował ad hoc.

ROZWÓJ BIZNESU:

 • Dzięki FaceIt zamknęli ich pierwsze partnerstwo Lifestyle w I kwartale 2022 roku. Kolejny jest obecnie wstrzymany, miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie uruchomiony.
 • Ogłosili również uruchomienie Cake DeFi Ventures, ich ramienia VC z kapitałem w wysokości 100 mln USDprzeznaczonym na inwestycje w partnerstwa strategiczne. Przeprowadzili pierwszą inwestycję w firmę marketingową NFT.

R & D:

 • Wkład w badania i rozwój DeFiChainwygenerował dużą wartość dla użytkowników Cake DeFi i uzasadnia ich wydatki na badania i rozwój.
 • Niezbędne będzie wyjaśnienie światu zewnętrznemu, czym jest Cake DeFi i jakie są ich wysiłki badawczo-rozwojowe. Wiele razy ludzie widzą Cake DeFi jako synonim DeFiChain, co nie jest poprawne. Stanie się to jaśniejsze, gdy będą pracować nad innymi łańcuchami bloków począwszy od drugiego kwartału.
 • Pomocne będzie również wzmocnienie zespołu i wysiłki w Birthday Research, aby przyczynić się jako firma do szerszego ekosystemu blockchain.
 • Idąc dalej, Birthday Research skupi się w dużej mierze na dwóch funkcjach, które są w 100% zgodne z celami firmy Cake: wkład w oprogramowanie typu open source oraz projektowanie i inkubacja nowego produktu, wymagającego wielu badań.

HR:

 • Ich celem było zatrudnienie 20 osób w pierwszym kwartale i udało im się osiągnąć najlepszy kwartał do tej pory i osiągnąć 28 osób, co dało im 121 potwierdzonych członków zespołu.
 • Podnieśli teraz docelowy rozmiar zespołu na 2022 r. do 200 członków zespołu, z których większość będzie przeznaczona dla zespołów ds. produktu i marketingu, i oferują pełne ubezpieczenie zdrowotne dla wszystkich.
 • Będą kładli duży nacisk na zasad zespołui zaczęli oceniać wyniki od pierwszego kwartału. Będą też o wiele bardziej rygorystyczni wobec członków zespołu przechodzących okres próbny .
 • Ponadto zatrudnili starszego kierownika ds. HR,który rozpocznie pracę w drugim kwartale, a jeszcze w tym roku będą rozważać dodanie wiceprezesa ds. talentów.
 • Posiadają biuro dla maksymalnie 50 członków zespołu w Singapurze, a ponieważ rząd Singapuru zezwala na powrót do pracy 100% siły roboczej, od lipca będą wymagać, aby wszyscy członkowie lokalnego zespołu byli w biurze we wtorki i piątki. Chociaż jestem pewien, że na początku otrzymają odrzucenie od kilku członków zespołu, zwłaszcza że przez prawie dwa lata pracowali tylko w domu, mocno wierzę w taką mieszankę.
 • Dodatkowo planują kolejne spotkanie firm w II kwartale w Dubaju.
 • Następnie planują zorganizowanie pełnego spotkania zespołu pod koniec trzeciego kwartału w Singapurze,co może być obowiązkowe dla osób, które chcą się przyłączyć.

RYZYKO:

Chociaż ważne jest, aby skupić się na wszystkich rzeczach, które muszą zrobić w nadchodzącym kwartale, równie ważne jest, aby pamiętać, że zawsze jest to „samochód, którego nie widzimy, który nas zabija”, co oznacza, że ​​muszą na pewno łagodzić tak wiele zagrożeń, jak to tylko możliwe. Ryzyka podzielili na trzy kategorie: te, o których nie wiedzą, które są najbardziej niebezpieczne, te, na które mają wpływ, oraz te, na które nie mają wpływu .

 • Ryzyka, których nie są świadomi, są najbardziej ryzykowne, bo nie ma znaczenia, czy mają na nie wpływ, czy nie – po prostu nie są ich świadomi. Najlepszym sposobem walki z tym ryzykiem jest zatrudnianie członków zespołu, którzy są mądrzejsi i bardziej doświadczeni w swoich dziedzinach wiedzy niż zarządzający, i wierzę, że to robią. Dodatkowo zatrudnili dwóch Specjalistów ds. Kontroli Ryzyka Wewnętrznego z doświadczeniem audytorskim, którzy pomagają z zespołami w mapowaniu potencjalnych zagrożeń, a następnie ograniczaniu ryzyka.
 • Spośród wszystkich zagrożeń, na które mogą wpływać, pięć najistotniejszych z nich to:
 1. Ograniczają hacki, które łagodzą, stosując dobrą strategię i projekty separacji portfeli. Zapewniając, że kluczowi powiernicy są zdrowi, procesy są wdrożone i tylko ograniczona grupa osób ma dostęp do większej ilości środków. Ich rozwój w kierunku innych łańcuchów bloków może stanowić nowe ryzyko, ponieważ żaden z innych dostawców, ocenili kilku głównych, nie jest tak bezpiecznie zaprojektowany, jak BitGo. Będą ograniczać to ryzyko, przenosząc niektóre środki od dostawców do ich zimnych systemów/portfeli.
 2. Hakowanie danych, które łagodzą, stosując solidną inżynierię bezpieczeństwa, łagodzenie skutków socjotechniki i ogólnie jasne bezpieczne procesy.
 3. Zmienność skarbu, którą łagodzą, inwestując skarbiec co najmniej 50% w aktywa o niskiej zmienności, takie jak fiat i stabilne monety, a resztę tylko w Bitcoin i Ethereum.
 4. Błędy transakcyjne, które łagodzą, stosując procesy ręczne, oprócz tych automatycznych, takie jak zasada czterech oczu, przed każdą większą transakcją.
 5. Błędy Blockchain lub Smart Contract, które są technicznie łagodzone przez ich warunki, ale jest to coś, co może potencjalnie wpłynąć na ich reputację, jeśli jedna z oferowanych przez nich usług DeFi napotka poważne błędy powodujące utratę środków przez klientów. Ograniczają to również, ostrożnie wybierając protokoły i produkty DeFi do uruchomienia.
 • Spośród wszystkich ryzyk, na które NIE MOGĄ mieć wpływu, pięć najbardziej istotnych obecnie to:
  – Nastroje związane z kryptowalutami, których NIE spodziewam się poprawy w drugim kwartale 2022 r.
  – Regulacje dotyczące kryptowalut, które nieco się pogorszyły w ciągu ostatniego kwartału.
  – Opodatkowanie kryptowalut, które poprawiło się w niektórych jurysdykcjach, takich jak Niemcy, które potwierdziły, że Staking nie wydłuża okresu utrzymywania do 10 lat, aby był wolny od podatku.
  – Niepewność gospodarcza, której NIE spodziewam się poprawy w II kwartale 2022
  – Pandemia COVID, która poprawiła się w I kwartale.

Podsumowując, uważam, że wykonują świetną robotę, minimalizując ryzyko, jednocześnie maksymalizując szanse, a ich wewnętrzny specjalista ds. ryzyka wykonuje fantastyczną robotę, organizując w tym celu ich komitet ds. ryzyka.

Jako przypomnienie:

 1. Robią to, co robią, ponieważ wierzą, że brak siły nabywczej jest źródłem wszelkiego zła! Zaczęli od zdecentralizowanych finansów (DeFi), ponieważ przy całej inflacji i niepewności gospodarczej na świecie krypto jest praktycznie jedynym miejscem, w którym można uzyskać zyski kapitałowe i dobry zysk przy akceptowalnym ryzyku. Teraz przejdą do rozszerzenia na więcej klas aktywów, aby pomóc jeszcze większej liczbie osób zwiększyć ich siłę nabywczą. To jest ich DLACZEGO lub MOTYW.
 2. Dają wolność finansową każdemu! Zaczęli od udowodnienia ludziom przepływu gotówki / nagród finansowych na ich krypto! Teraz zapewniają nie tylko konsumentom, ale także firmom łatwy i zaufany dostęp do świata DeFi i Web3. To jest ich JAK lub MISJA.
 3. Budują światową infrastrukturę typu „plug and play” Web3! Zaczęli od zbudowania bezpiecznej i zgodnej z przepisami platformy 1-stopniowej z łatwym dostępem do świata zdecentralizowanych finansów dla konsumentów. Teraz przejdą do budowania frontonu i zaplecza w DeFi i Web3. To jest ich CO czyli WIZJA.

Jeśli nie jesteś podekscytowany, patrząc na tę mapę drogową dla tej „RAKIETY”, i nie jesteś pewien projektu, poszukaj coś dla Siebie innego. Jeśli jesteś już klientem lub partnerem, dziękują za zaufanie. Jeśli nie, to na co czekasz? Zarejestruj się i zacznij korzystać z platformy!

 

Życzymy dużych nagród oraz przyjemnych wrażeń z korzystania z CakeDefi!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 1 OCENA: 5]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO