page contents
Zaznacz stronę
CryptoTab Bitcoin
Udostępnij

75

Nauka inwestowania w kryptowaluty może wydawać się zniechęcającym przedsięwzięciem dla początkujących. Jest tak wiele terminów i definicji, że trzeba szybko zrozumieć, aby odnieść sukces.

Co to jest Bitcoin i czym jest technologia blockchain? Co to są tokeny, portfele i ICO? Czy możesz stać się bogaty z dnia na dzień? Czy płacisz podatki za aktywa cyfrowe? A jak działa „Dowód pracy”…

Jak każde inne przedsiębiorstwo finansowe, przemysł kryptograficzny ma historie sukcesu i horrory oszustw wywołujących bankructwo. Niektóre osoby wchodzą na rynek z tysiącami dolarów i wychodzą z niego z milionami. Inni mniej zainspirowani i mniej szczęśliwi inwestorzy mogą podróżować tą samą ścieżką, ale w przeciwnym kierunku.

Minęła ponad dekada, odkąd kryptowaluta stała się rzeczywistością. Sektor rozwijał się w szybkim tempie i stał się teraz solidnym, samodzielnym rynkiem. Wejście w 2020 r. z myślą o możliwościach inwestowania w krypto to rozsądna rzecz dla każdego odważnego inwestora, który ma talent do innowacji.

Jeśli chcesz zwiększyć wartość swoich zasobów, postępuj zgodnie z naszymi przewodnikami dla początkujących na temat najpopularniejszych kryptowalut. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak inwestować w kryptowaluty i dowiedz się, jak stworzyć udaną trajektorię na jednym z najgorętszych rynków finansowych naszych czasów!

Oświadczenie: Poniższy materiał nie jest planem inwestycyjnym. Ten przewodnik to dobrze zbadana kompilacja danych dotyczących rynku kryptowalut. Czytelnicy powinni traktować to jako zasób informacyjny, a nie jako gwarantowaną metodę szybkiego wzbogacania się.

Jak inwestować w kryptowaluty – co musisz wiedzieć NAJPIERW!

Jeśli zaszedłeś tak daleko, zastanawiasz się nad inwestycją w kryptowaluty więcej niż raz… 

Wiele osób uważa, że ​​Bitcoin i inne aktywa oparte na blockchain są przyszłością transakcji finansowych. Te cyfrowe, niewyczuwalne dobra mogą zmienić światową gospodarkę i zmienić nasze rozumienie pieniędzy i własności.

Co to jest kryptowaluta?

Idea wirtualnych pieniędzy istnieje od lat siedemdziesiątych. Przez prawie 40 lat było to tylko marzenie maniaka o futurystycznej gospodarce. Dopiero po wprowadzeniu rewolucyjnej technologii zwanej kryptowalutą pod koniec 2000 roku fantazja zaczęła się kształtować.

W 2009 roku anonimowa osoba lub grupa znana jako „Satoshi Nakamoto” wymyśliła cyfrowy zasób o nazwie Bitcoin, który byłby dostępny w technologii blockchain. W tym czasie wszystkie te słowa brzmiały jak bełkot dla większości ludzi. Dla neofitów robią to do dziś, a jeśli chcesz zainwestować w kryptowalutę, musisz dokładnie zrozumieć, co one oznaczają.

** Blockchain ** to zdecentralizowany system, który umożliwia tworzenie, wykonywanie, dystrybucję i handel kryptowalutą.

** Kryptowaluta ** to dowolna cyfrowa waluta regulowana przez zestaw protokołów szyfrowania w określonym łańcuchu bloków.

Bitcoin to pierwsza i najpopularniejsza jak dotąd kryptowaluta. Jest to aktywa cyfrowa, które nie są kontrolowane przez bank centralny i którymi użytkownicy mogą swobodnie administrować w sieci peer-to-peer.

Powody do inwestowania w kryptowaluty

Możemy znajdować się u progu nowej ery, w której aktywa cyfrowe zastępują twarde waluty. Jednak inwestowanie w kryptowaluty, zanim się „ochłodzi”, nie jest jedynym powodem, aby inwestować pieniądze w kryptowaluty.

Głównym powodem, dla którego warto nauczyć się inwestować na rynku kryptowalut, jest ogólne zrozumienie jego. Mówiąc dokładniej, sposób postrzegania trzech podstawowych czynników:

 • Dolar amerykański, który jest obecnie wiodącą na świecie walutą, zmierza w kierunku zbliżającego się upadku. Zastąpienie go nie będzie kolejną „walutą świata twardego”.
 • Handel kryptowalutami jest darmowym, zdecentralizowanym procesem, który ma nieograniczone możliwości rozwoju. Jest dostępny dla większej liczby inwestorów niż tradycyjne transakcje finansowe.
 • Ewolucja rynku finansowego podlega rozwojowi technologicznemu, a technologia blockchain będzie miała na niego wpływ przez wiele dziesięcioleci.

Niemniej kryptowaluta to nie tylko „mleko i miód”. Konserwatywni finansiści, którzy unikają inwestowania w krypto, mają swoje powody, takie jak:

 • Inwestorzy na poziomie podstawowym, tracą niespotykane kwoty z powodu obawy przed utratą popularnej metody szybkiego zarabiania łatwych pieniędzy.
 • Podobnie jak każdy inny sektor finansowy, rynek kryptowalut jest podatny na oszustwa i zwodnicze praktyki.

Jeśli padniesz ofiarą tych tragicznych okoliczności, dzieje się tak tylko dlatego, że brakuje Ci wiedzy na temat inwestowania w kryptowaluty. Ucząc się krok po kroku, eksperymentując i zdobywając więcej „know-how”, możesz stać się historią sukcesu, a nie anegdotą niepowodzenia.

Inwestowanie w krypto stało się globalnym zjawiskiem między grudniem 2016 r., a grudniem 2017 r. Z powodu oszałamiającego wzrostu popularności bitcoina (BTC) rynek osiągnął całkowitą wartość kapitalizacji rynkowej 500 mld USD.  Cena BTC wystartowała z 750 do 10 000 USD za sztukę w zaledwie 365 dni!

Oto graficzne zobrazowanie ewolucji cen BTC w 2017 roku, dzięki uprzejmości coinmarketcap.com:

Oto graficzne zobrazowanie ewolucji cen BTC w 2017 roku

Nic dziwnego, że kupowanie i sprzedawanie kryptowaluty stało się bardzo popularne, nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie dokonywały dużych inwestycji finansowych. Kiedy impreza kryptograficzna była u szczytu, stało się nieuniknione. Rynek spadł. Muzyka zatrzymała się, a Bitcoin wraz z innymi kryptami zdewaluował się z dnia na dzień.

Wiele osób, które straciły dożywotnie oszczędności w grudniu 2017 r., gdyż nie podjęło skalkulowanego ryzyka. Rozczarowujący wynik inwestycji w kryptowaluty prowadzi nas do naszej pierwszej wskazówki:

Inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić

Rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. Nie ma takiego przedsięwzięcia finansowego, które zagwarantowałoby Ci znaczny zwrot z inwestycji, a inwestowanie w kryptowaluty nie stanowi wyjątku od tej reguły.

Musisz upewnić się, że finansowanie przedsięwzięcia kryptowalutowego nie spowoduje upłynnienia twoich aktywów. Ponadto kilka czynników może natychmiast unieważnić twoją inwestycję, na przykład:

 • Twój kraj zakazuje handlu kryptowalutami.
 • Atak hakerów na twoje konto.
 • Poważny spadek rynku.

W czasach rozwoju blockchain błędem początkującego inwestora jest brak posiadania kryptowaluty. Równie gorzej jest mieć wszystkie swoje aktywa w tej formie.

Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą na rynku

Bitcoin powstał w 2009 roku i przez 7 lat był kryptowalutą do inwestowania w zdecentralizowane waluty. Wiele osób nawet pomyliło te dwa terminy i ogólnie odnosiło się do dowolnego tokena opartego na blockchain jako Bitcoin. Niektórzy robią to nadal.

Jednak w ostatnich latach nastąpił ekscytujący rozwój technologii blockchain, która spowodowała eksplozję kryptowalut. Znane również jako altcoiny, tokeny te mają różne funkcje, które czynią je w 99% podobne do Bitcoin lub zupełnie są inne.

Do dziś Bitcoin nadal jest dominującą kryptowalutą, ale inwestorzy mają o wiele więcej możliwości inwestycyjnych na rynku kryptowalut. Niektóre z nich kwestionują nawet przyszłość i długoterminowe panowanie BTC jako najpopularniejszy na świecie zasób cyfrowy.

Każdego dnia programiści dostarczają nowe projekty kryptowalut, które zwiększają możliwości i potencjał tokenów opartych o blockchain. Niektóre z crypto, które walczą o tron ​​Bitcoina, obejmują:

 • Ethereum
 • XRP
 • EOS
 • Litecoin
 • Stellar
 • Cardano
 • Tether
 • TRON
 • Binance Coin

Te cyfrowe aktywa konsekwentnie przyciągają nowych inwestorów. Wokół nich tworzą się duże społeczności. Deweloperzy biorący udział w tych projektach często odchodzą i wykorzystują swoje umiejętności i doświadczenie, aby znaleźć innych. „Wszechświat kryptograficzny” szybko się rozwija, a inwestowanie w kryptowaluty to coś więcej niż kupowanie Bitcoin.

Zrozumienie tokenów kryptowalut i ich funkcji

Zanim zainwestujesz w kryptowalutę, powinieneś przeczytać kilka przewodników po popularnych tokenach, aby zidentyfikować te, które są najbardziej godne twojego portfela. Istnieją pewne kryteria wyboru altcoinów, które zamierzasz następnie sfinansować. Tutaj jest kilka z nich:

Korzyści z białej księgi

Każda kryptowaluta zaczyna się od białej księgi, która jest oficjalnym dokumentem przedstawiającym wizję projektu dewelopera. Oficjalne dokumenty zwykle są w formacie PDF i stają się dostępne publicznie na miesiące lub nawet lata przed datą wydania tokenów kryptograficznych.

Jeśli zdecydowałeś się na kryptowalutę na następną inwestycję, musisz przestudiować jej oficjalny dokument. W ten sposób uzyskasz dobre wyobrażenie o użyteczności tokena, jego mapie drogowej i rentowności. Ponadto od samego początku będziesz mógł określić, czy projekt jest skazany na niepowodzenie, ustalając nierealne cele. Źle napisany oficjalny dokument powinien zwykle zawierać tę wskazówkę.

Oficjalne dokumenty proponują również początkową metodę finansowania projektu, która może być jedną z następujących:

 • Wstępna oferta monet (ICO)
 • Wstępna oferta wymiany (IEO)
 • Oferta tokena zabezpieczającego (STO)

Każda z tych metod ma swoje zalety i wady. Możesz przeczytać więcej o nich i zidentyfikować kryptowaluę, w które warto zainwestować, w zależności od proponowanego przez niego rozwiązania w zakresie pozyskiwania funduszy.

Wartość projektu

Następnie należy ustalić, czy projekt jest wystarczająco wartościowy dla całego rynku kryptowalut. Mówiąc najprościej, czy ten projekt wnosi coś nowego do gry, czy jest to po prostu kolejny egzemplarz bardziej prestiżowego projektu?

Istnieją trzy cechy, które musi zapewnić projekt, aby zapewnić pozytywną zmianę i stać się wartym inwestycji:

 • Skalowalność
 • Prywatność
 • Interoperacyjność

Jednym z przykładów zmieniającego grę projektu jest Ethereum. Drugie pod względem popularności krypto na świecie trafiło na rynek w 2015 roku. W przeciwieństwie do Bitcoin, Ethereum oferowało skalowalne środowisko oparte na blockchain, które pozwala użytkownikom tworzyć i realizować DApps za pomocą inteligentnych kontraktów.

Narzędzie Token

Następnym krokiem w zrozumieniu kryptowalut jest ustalenie, czy projekt potrzebuje tokena do działania.

Tokeny są rodzimymi zasobami w łańcuchu bloków, które użytkownicy mogą zarabiać i handlować w ramach działalności wydobywczej lub transakcji. Zasadniczo każdy nowy projekt wykorzystujący tokeny daje je inwestorom w zamian za finansowanie, niezależnie od tego, czy rozpoczynają od ICO, IEO czy STO.

Token musi spełniać kilka funkcji, aby stać się cennym aktywem dla inwestorów, i obejmują:

Prawa użytkownika

Token powinien zapewniać Ci prawa użytkownika w momencie nabycia. W niektórych przypadkach tokeny dają większy wpływ na blockchain, w którym działają. Możesz użyć ich do głosowania, na które projekty w fazie rozwoju dostają zielone światło, a które nie.

Wymiana wartości

Tokeny są istotne, gdy są częścią większego systemu gospodarczego. Powinieneś być w stanie wymienić je na inne tokeny, a nawet na waluty fiducjarne. Ponadto liczba posiadanych tokenów powinna zapewniać dostęp do nagród i większej liczby praw użytkowników.

Myto

W niektórych projektach token może również działać jako „opłata drogowa” lub podatek za dostęp do nowego etapu mapy drogowej wraz z korzyściami.

Funkcjonalność

Tokeny mogą również zapewniać użytkownikom korzyści i przywileje. Możesz ich użyć do zakupu reklam na tej samej platformie, aby przyciągnąć więcej inwestorów do rozwijających się projektów.

Waluta

Token powinien mieć wartość rynkową, którą można zweryfikować na oficjalnych giełdach kryptowalut. W ten sposób możesz wymieniać swoje tokeny na inne waluty.

Zyski

Dystrybucja tokenów wśród użytkowników platformy powinna być sprawiedliwa. Tokeny mogą osiągnąć tę cechę w bezpośredniej korespondencji ze swoją prędkością. Na przykład, gdy użytkownicy trzymają się swoich tokenów, moneta cyfrowa ma małą prędkość.

Kiedy szybko zmieniają właścicieli, tokeny mają dużą prędkość. Duża objętość transakcyjna tokenów prowadzi do dużej prędkości, co z kolei obniża ogólną wartość platformy. Kryptowaluty niskiej rangi mają ten problem. Użytkownicy wymieniają się nimi tak często, że tokeny tracą na wartości.

Jeśli chcesz zainwestować w kryptowaluty, powinieneś wybrać tokeny o niskiej prędkości, takie jak Bitcoin, Ethereum i XRP. Tokeny te mają wystarczającą wartość, że inwestorzy chcą je zatrzymać zamiast wystawiać je na sprzedaż.

Jak uniknąć oszustwa związanego z kryptowalutami

Do tej pory powinieneś mieć dobry pomysł na kryptowalutę, w którą chcesz zainwestować. Ale skąd wiesz, że nie padasz ofiarą oszustwa opartego na blockchain?

Przed przekształceniem jednego fiat w token, powinieneś przyjrzeć się niektórym cechom projektu kryptograficznego, który jest przedmiotem Twojej przyszłej inwestycji. Należy szukać:

Wiarygodność zespołu

Trochę badań w Google powie Ci o nazwiskach obecnych w białej księdze, czy są prawdziwe, czy nie. Powinieneś również znaleźć szczegóły biografii na temat wiodących programistów i sprawdzić, czy mają doświadczenie w budowaniu projektów opartych na blockchain.

Projekt oszustwa, będzie miał wymyślone nazwiska i nieznanych programistów. Gwarantują również natychmiastowe zyski w zamian za twoje pieniądze. Jak powiedziałby każdy, kto spędził ponad godzinę na rynku kryptowalut, nie ma żadnych gwarancji, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Podobieństwo do schematu piramidy

Piramida finansowa to plan inwestycji finansowych, który wabi użytkowników znacznymi i często gwarantowanymi nagrodami. Haczyk polega na tym, że zyskujesz tylko część zysków, gdy rekrutujesz innych członków, a następnie gdy ci członkowie rekrutują innych i tak dalej.

Zazwyczaj tego rodzaju oszustwo trwa i trwa, a jedynymi beneficjentami są ci, którzy siedzą na szczycie piramidy i którzy pierwotnie rozpoczęli proces. Ten rodzaj działalności jest nielegalny, ale ludzie padli ofiarą podobnych oszustw kryptograficznych, takich jak Bitconnect .

Kupowanie kryptowaluty

Kupowanie dziś kryptowalut jest znacznie łatwiejsze niż 10 czy nawet 5 lat temu. Do niedawna musiałaś uzyskać dostęp do oficjalnej wymiany, której było bardzo mało. Musiałeś także mieć miejsce do przechowywania swoich tokenów, którymi w większości przypadków były Bitcoiny.

Jednak ewolucja rynku i stale rosnąca liczba altcoinów sprawiły, że inwestowanie w kryptowalutę jest przystępnym i dostępnym przedsięwzięciem dla większości ludzi.

Dziś możesz nawet kupić tokeny Bitcoin bez konieczności ich przechowywania. W związku z tym możesz wybrać jeden z tych produktów finansowych opartych na bitcoinach:

Tokeny te działają jako certyfikaty operacji maklerskich, w które zaangażowani są inwestorzy Bitcoin, którzy spekulują na temat zmienności słynnego cyfrowego aktywa. Na razie nie są one dostępne dla innych kryptowalut.

Możesz użyć jednej z wielu oficjalnych giełd dostępnych online, aby kupić kryptowalutę, takich jak:

 • Coinbase
 • Binance
 • Bitpanda
 • Kraken
 • Gemini
 • Bitfinex

Możesz zacząć od utworzenia konta na dowolnej z tych giełd i zakupu dowolnego z głównych tokenów (Bitcoin, Ethereum, Litecoin) za walutę fiat. Jeśli chcesz zainwestować w inne krypto, możesz wymienić te tokeny w transakcji krypto-na-krypto na tokeny, które chcesz przechowywać. Upewnij się również, że giełda, z której korzystasz, jest legalna w Twoim kraju.

Gdzie przechowywać kryptowaluty

Giełdy proszą cię o posiadanie portfela, w którym możesz przechowywać tokeny, zanim spróbujesz zainwestować w kryptowalutę. Możesz wybrać różne formy przechowywania kryptograficznego w zależności od tego, jak zamierzasz z nich korzystać. Do wyboru są dwie główne kategorie:

Gorące portfele

Te opcje przechowywania utrzymują twoje konto w stałym połączeniu z Internetem. Działają w oparciu o protokoły o wysokim poziomie bezpieczeństwa, ale są bardziej podatne na ataki hakerów niż portfele do przechowywania w chłodniach. Mogą to być portfele mobilne, portfele stacjonarne lub portfele online / w chmurze.Oficjalne wymiany zwykle go obsługują.

Główną zaletą korzystania z gorącego portfela jest to, że zawsze masz szybki dostęp do zapasów kryptowaluty. Możesz szybko spekulować na temat wahań cen. Możesz płacić za produkty i usługi natychmiast, jeśli ta metoda płatności jest standardowa.

Oto kilka przykładów:

 • Trezor
 • Electrum
 • Blockchain
 • Exodus

Portfele do przechowywania w chłodniach

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoich zasobów cyfrowych, możesz wybrać chłodne portfele, których nie musisz podłączać do Internetu.

Najpopularniejszym rodzajem portfela do przechowywania w chłodni jest portfel sprzętowy, który jest pamięcią USB zoptymalizowaną pod kątem bezpieczeństwa informacji kryptograficznych. Oto kilka przykładów:

 • Trezor
 • Ledger
 • KeepKey

Możesz uzyskać dostęp do swojego konta kryptowalutowego i mienia tylko za pomocą kluczy prywatnych , które są numerami seryjnymi. Zawsze musisz być jedyną osobą, która zna ten protokół dostępu i nigdy nie udostępnia go innym osobom.

Portfele papierowe

Możesz także przechowywać swoje klucze prywatne w portfelach papierowych, gdzie są one drukowane w formie kodów QR. Możesz użyć ich do wszystkich swoich transakcji, po prostu skanując je. Główną zaletą korzystania z portfeli papierowych jest to, że twoje konto nie może paść ofiarą złośliwego oprogramowania lub ataków hakerów.

Popularne opcje drukowania portfela papierowego to:

 • Wallet Generator
 • My Ethereum Wallet

Kiedy najlepiej inwestować w kryptowaluty?

Nie ma dokładnej formuły, kiedy inwestować w kryptowalutę. Nawet najbardziej doświadczeni finansiści i znakomici czytelnicy rynkowi nie mogą zapewnić Ci dokładnego czasu na zakup kryptowalut.

Zasadniczo nie należy próbować kupować kryptowaluty, gdy znajduje się ona blisko szczytu bańki. W tym momencie cena zakupu jest zwykle wysoka, a jeśli bańka pęknie natychmiast po zakupie, może się okazać, że twoje najnowsze aktywa mają ułamkową wartość tego, co za nie zapłaciłeś.

Ponadto należy unikać kupowania kryptowalut, gdy cena gwałtownie spada, jak zwykle dzieje się to po pęknięciu bańki. Możesz chcieć, aby jego wartość osiągnęła dna i zainwestować w niego, gdy wykazuje zdrowy trend wzrostowy.

Tak jak w przypadku każdej inwestycji finansowej, termin jest niezbędny. Uważnie obserwuj ewolucję tokena. Znajdź jak najwięcej informacji na ten temat. Kup, gdy masz przeczucie, że jest to dobre dla twojego portfolio .

Kiedy już się zorientujesz, inwestowanie w kryptowaluty powinno stać się zwykłym przedsięwzięciem inwestycyjnym. Rynek nieustannie się rozwija, a każdego dnia pojawiają się nowe narzędzia, które ułatwiają proces handlu. Jednym z nich jest platforma stawek, która pomaga użytkownikom handlować monetami i generować znaczny zysk w formie stawek.

Płacenie podatków od twojej kryptowaluty

Jedną z największych zalet inwestowania w kryptowaluty jest to, że w większości krajów, w których ich posiadanie jest legalne, nie ma podatków VAT. Kraje takie jak Niemcy i USA uważają kryptowaluty za własność, a nie produkt finansowy. W rezultacie nie musisz płacić dodatkowych opłat, gdy osiągasz zysk z ich handlu.

Niezależnie od swoich planów dotyczących inwestycji w kryptowaluty, zawsze powinieneś sprawdzić w jurysdykcji swojego kraju w zakresie handlu i posiadania kryptowaluty. Poproś księgowego lub doradcę podatkowego o wyjaśnienie podatków i opłat, które musiałbyś zapłacić, inwestując w Bitcoin, Ethereum lub inne altcoiny.

Inwestowanie w kryptowaluty w 2020 r. i później

Przez ostatnie dwa lata rynek kryptowalut przeżywał ciężkie czasy. Niedźwiedzie, które nastąpiły po Bullish Bubble w grudniu 2017 r., zachowały większość kryptowalut w tym Bitcoin, na niezmiennie niskich wartościach.

Wartość bitcoinów między 1 stycznia 2018 r., a 1 grudnia 2019 r., zgodnie z coinmarketcap.com :

Wartość bitcoinów między 1 stycznia 2018 r., a 1 grudnia 2019 r.,

Niektóre bardzo optymistyczne głosy w branży uważają, że kryptowaluty będą eksplodować w nadchodzącej dekadzie. Jednym z nich jest John McAfee. Potentat antywirusowy i kandydat na prezydenta USA w 2020 r. Są przekonani, że cena Bitcoin wzrośnie o 256,18 USD każdego dnia w nadchodzących miesiącach.

McAffee podąża za perspektywą innych ekspertów od kryptografii i jest idealną fantazją o niekończącym się byczym wybiegu, który powinien trwać długo do 2021 r.

Bardziej konserwatywne głosy uważają, że rynek kryptowalut dojrzał od samego początku. Rosnąca liczba giełd i rosnąca stabilność powinny przyciągnąć więcej inwestorów. Max Keizer, były Waller Trader i prowadzący program Keizer z RT, uważa, że ​​cena Bitcoin będzie stale rosła. Odrzucił jednak swoją poprzednią prognozę, że wartość BTC osiągnie 1 milion USD w 2020 roku.

Pesymiści kryptowalut widzą ponurą przyszłość za każdym razem, gdy dyskutują o ewolucji kryptowalut i rozwoju Bitcoin. Jednym z nich jest Anthony Pompliano, założyciel Morgan Creek, który powiedział, że cena BTC będzie nadal spadać i może osiągnąć ponurą wartość 3000 USD w nadchodzących miesiącach.

Jednak, jak stwierdził Pompliano, spadek ten nie powinien wywoływać zbyt dużego niepokoju i nie będzie oznaczał końca znanej nam kryptowaluty.

Wręcz przeciwnie, nawet jeśli cena bitcoinów podlega silnym wahaniom, reszta monet może utrzymać swój udział w rynku. Deweloperzy wciąż ufają nadchodzącym altcoinom, a inwestorzy zawsze znajdują nowe projekty, aby sfinansować i utrzymać płomień kryptowalut przy życiu.

Korzyści z inwestowania w kryptowaluty

Jedną z najlepszych rzeczy w inwestowaniu w kryptowaluty jest proces zwolniony z podatku. Ta korzyść jest dostępna głównie w krajach europejskich, takich jak Polska, Estonia, Niemcy, Australia i Szwecja. Rządy większości tych narodów próbują nałożyć podatek VAT na handel kryptowalutami, ale Trybunał Europejski oddalił te sprawy jeden po drugim.

W Niemczech zyski z transakcji kryptowalutowych podlegają mniejszemu podatkowi niż regularne dochody finansowe (25%). Ponadto, jeśli użytkownicy utrzymają swoje zasoby cyfrowe przez ponad rok, nie zapłacą żadnych podatków, kiedy ostatecznie je sprzedadzą. Środek ten został przyjęty, aby zapobiec wysokiemu wskaźnikowi obrotu tego samego dnia przez spekulantów rynkowych.

Wraz ze wzrostem wartości branży kryptowalut wzrosła liczba wymian. Możesz liczyć na to, że osoby trzecie będą praktykować uczciwe transakcje dotyczące Bitcoin i innych kryptowalut. Mogą także przechowywać dane dotyczące użytkowania, handlu i własności, gdy korzystasz z tej samej giełdy.

Kolejną ważną zaletą inwestowania w kryptowaluty jest anonimowość inwestora. Technologia Blockchain zapewnia stały zbiór Twojej aktywności w systemie. Ponieważ każda transakcja jest przechowywana w blokach na zawsze, zawsze będziesz mieć dostęp do swojej historii transakcji. Jednocześnie platforma pozwala zachować całkowitą poufność Twojego portfela, transakcji i tożsamości.

Ciemna strona monet kryptograficznych

Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji finansowej, istnieje pewne ryzyko, które należy wziąć pod uwagę przed sfinansowaniem przedsięwzięcia kryptograficznego. Oprócz podjęcia dodatkowych działań przeciwko oszustwom, piramidom i atakom hakerów powinieneś również pomyśleć o wadach handlu kryptowalutami.

Na razie większość krajów, które zezwalają na transakcje kryptowalutowe, ma tylko przepisy dotyczące Bitcoin i tylko garstki altcoinów. Oznacza to, że jeśli handlujesz mniej znanym krypto, będziesz musiał go wymieniać na BTC za każdym razem, gdy angażujesz się w wymianę.

Główną wadą tego równania jest kwota podatków, które będziesz musiał zapłacić. Większość rządów pobiera opłaty za transakcje bitcoinami, co może wpłynąć na zysk, który normalnie byś osiągnął, gdybyś mógł handlować altcoinami bezpośrednio.

W niektórych ekstremalnych przypadkach możesz stracić pieniądze podczas transakcji altcoin – Bitcoin – fiat, a mimo to będziesz musiał za to zapłacić podatki. Tak więc ostrożność kupującego ma kluczowe znaczenie za każdym razem, gdy bierzesz udział w handlu kryptowalutami.

Wniosek

Istnieje film z YouTube z 1995 roku, który pokazuje, jak nowa, przełomowa technologia nie jest traktowana poważnie w początkowej fazie.

W tym klipie młody Bill Gates próbuje wyjaśnić „internet” równie młodszemu, ale bardziej niechętnemu zmianom Davidowi Lettermanowi. Ten ostatni nie widział w tym żadnego pożytku i nie uważał tego za ważniejsze niż czasopisma drukowane lub magnetofon.

W 1995 r. publiczny internet miał zaledwie 10 lat i wiele osób nadal postrzegało go jako modę. David Letterman nazwał to nawet „pokojem rozmów dla zmartwionych samotników”, a jego pogląd z pewnością podzielało wielu w tym czasie. Niewielu było tych, którzy mogliby przewidzieć wpływ, jaki Internet będzie miał na dzisiejszy świat. Ci, którzy to zrobili, są również tymi, którzy na tym skorzystali.

Tak jak kryptowaluta obchodzi pierwszą dekadę swojego powstania, wiele osób wciąż patrzy na tę przełomową technologię z zaskoczeniem. Wiele osób wciąż uważa to za efemeryczny trend w świecie finansów. I kto może ich winić?

Mają powierzchowne zrozumienie tego, co reprezentują kryptowaluty i blockchain. Nie widzą dla nich pożytku i nie uważają kryptowaluty za zagrożenie dla tradycyjnego systemu finansowego, który działał mniej więcej wydajnie przez ostatnie kilka stuleci.

Jeśli chcesz zainwestować w nowe technologie, kryptowaluta powinna znajdować się na górze listy. Możesz skorzystać z rewolucyjnej innowacji, która może zmienić cały świat, jaki znamy. Możesz to zrobić na wczesnym etapie rozwoju.

Rozpocznij inwestowanie w kryptowalutę, mając na uwadze obliczone ryzyko. Unikaj oszustw i „ucz się gry w trakcie gry”. Dowiedz się, w jaki sposób transakcje stają się przedmiotem przepisów podatkowych w Twoim kraju. Zacznij od małego i ulepsz swoje portfolio poprzez wspieranie innowacyjnych projektów.

I wreszcie, ciesz się jazdą!

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 1 OCENA: 5]

Warte uwagi


Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO