page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

Pomimo faktu, że całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut jest na wyższym poziomie niż w ubiegłym roku, rok 2019 nie zakończył się tak, jak sobie wszyscy wyobrażali. 

 

Pomyśl o tym, rok 2019 był nieco rozczarowujący, ale nie był to zły rok. To, co jest potrzebne, aby zobaczyć obecną sytuację w świecie kryptograficznym, to szerszy widok. Nie oznacza to, że nic ważnego się nie wydarzyło w 2019 r. Musimy zrozumieć, że osiągnięcie i zachęcanie do dalszej adopcji nie jest szybkim procesem, a z tego, co widzimy w ekosystemie kryptograficznym, w ciągu ostatnich 12 miesięcy powstało wiele pracy, a może czas powoli zbierać wyniki.

Kryptowaluty 2019 vs. 2020

Oto kilka czynników, które mogą wywołać zainteresowanie kryptowalutami. Dwie główne dynamiki to: niestabilność rynku (potencjał szybkiego wzrostu cen) i przykłady zastosowania w głównym nurcie. Ale żaden z tych aspektów nie jest widoczny na rynku, gdy branża wkracza w nowy rok 2019: największa kryptowaluta jest w stagnacji, a wolumen osiąga historyczne dno. 

Jeśli przypomnimy sobie początek 2019 r. i dziesiątą rocznicę blokowej genetyki bitcoina w kopalni. Rynek kryptowalut miał wtedy niewiele okazji do świętowania. Ceny spadły do ​​nowych minimów, podczas gdy startupy, a nawet niektórzy ważni gracze w branży zaczęli odczuwać presję. 

Firmy z Wall Street, takie jak Goldman Sachs i Morgan Stanley, po cichu anulowały plany oferowania kryptowalut swoim klientom instytucjonalnym. Ludzie wydają się przestać dbać o zasoby cyfrowe. Teraz, gdy wkraczamy w 2020 r., mamy nowe oczekiwania, ponieważ widzimy pewne pozytywne tendencje – istnieje bardzo duża szansa na zainteresowanie walutą crypto, która jest wyższa niż w poprzednim roku.

Blockchain – proces opracowywania, eksperymentowania i wdrażania

2019 jest rokiem blockchain. Wydaje się, że duzi przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z jego potencjału. Popularny producent odzieży sportowej New Balance zaczął wykorzystywać blockchain Cardano w swoim globalnym łańcuchu dostaw. Kodak zaczął opracowywać system blockchain do śledzenia praw własności intelektualnej i płatności dla fotografów. Samsung pracuje nad systemem blockchain, który może być stosowany w bezpieczeństwie publicznym i transporcie. Francuskie banki ogłosiły, że zaczną testować waluty cyfrowe na początku 2020 r., a wiele innych krajów pracuje nad cyfrowymi wersjami swoich walut krajowych, przy czym najbardziej znanym przykładem jest cyfrowy juan.

Stawki, opcje, kontrakty – pochodne kryptowaluty

Nastąpił gwałtowny wzrost wielkości i dostępności produktu finansowego opartego na kryptografii. Duzi gracze, tacy jak Binance, Huobi i OKEx, oferują kontrakty futures, a nawet opcje dla aktywów kryptograficznych o dużej kapitalizacji. Patrząc na kontrakty terminowe BTC, możemy zobaczyć, jak rynek staje się bardziej konkurencyjny, gdy duże giełdy zaczynają rozszerzać swoje portfolio produktów finansowych. Można przewidzieć, że tendencja ta wzmocni się dopiero w 2020 r., ponieważ dominujące giełdy kierują swoim zasięgiem biznesowym na rozwój rynku instrumentów pochodnych.

DeFi – Zdecentralizowane finanse dokonały przełomu

Łączna wartość kapitalizacji projektu DeFi prawie potroiła się do ponad 650 milionów USD w tym roku. Zastosowanie nowej zdecentralizowanej technologii w celu zapewnienia niezawodnego i bezpiecznego portfela usług finansowych oznacza, że ​​jest to nowa możliwość pożyczek i obrotu depozytami zabezpieczającymi – coś, co było całkowicie nie do pomyślenia w ciągu ostatnich kilku lat – które jest już dostępne. 

Ponadto dzięki zdecentralizowanym produktom finansowym firmy mogą szybciej oferować klientom rozwiązania finansowe. Nie wspominając o tym, koncentrując się na rzeczywistych przypadkach użycia – wszystko dlatego, że pozbyliśmy się głównego problemu w standardach korporacyjnych FinTech – potrzeby oficjalnego zatwierdzenia przez prawodawców i wszyscy wiemy, jak długo może trwać proces legalności.

Praktyki higieniczne i bezpieczeństwo cyfrowe kryptowalut, które się rozwijają

W 2019 r. przemysł ciężko pracował, aby rozwiązać kilka problemów, które nękają kryptowaluty. Nowe niezawodne rozwiązanie nie tylko pomaga firmom i osobom o wysokiej wartości netto chronić swoją kryptowalutę przed hakerami. Co więcej, mamy teraz takie usługi, jak obstawianie platform, co oznacza, że ​​właściciel może zabezpieczyć sieć i pomóc jej, a jednocześnie uzyskać pasywny dochód bez ryzyka utraty kryptowalut.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele pracy włożono w opracowanie najlepszych praktyk w ekosystemie kryptowalut, organy regulacyjne, takie jak Global Digital Finance, współpracowały z członkami w celu promowania zestawu profesjonalnych standardów, które obejmują zobowiązania do przestrzegania obowiązujących przepisów. 

Na całym świecie poczyniono znaczne postępy w zakresie regulacji, zachęcając instytucje rynku finansowego do zwracania uwagi na potencjał aktywów cyfrowych i blockchain – zarówno pod względem ich zdolności do zmiany krajobrazu gospodarczego, jak i klasy aktywów inwestycyjnych, które nie są ze sobą powiązane. 

Firmy takie jak JPMorgan pracują nad badaniami i zaczynają wdrażać własne waluty cyfrowe, i stało się jasne, że nawet największa początkowa krytyka rynku cyfrowego opartego na kryptografii dostrzega potencjał blockchain.

Punktem kulminacyjnym przyjęcia kryptowalut

Znaczący wzrost zainteresowania rynkiem baz kryptograficznych nastąpił w czerwcu 2019 r. po ogłoszeniu Libry przez Facebooka. Podobnie jak kontrakty futures z BTC od CME Group odnotowały najwyższe zainteresowanie w historii. Pierwszego dnia uruchomiono 5311 umów na łączną wartość 26 555 BTC lub około 260 mln USD (ceny BTC z 7 lutego 2020 r.).

Musimy wspomnieć, że zainteresowanie kryptowalutą nie ogranicza się do podmiotów instytucjonalnych. Rządy i państwa oznaczają jeszcze większe zaangażowanie. Rząd chiński przeszedł od początkowego zakazu dla swoich obywateli do kupowania kryptowalut do października, ogłaszając, że Chiny w pełni popierają technologię blockchain i rozwijają własną cyfrową walutę wspieraną przez państwo.

Również w Stanach Zjednoczonych politycy i organy regulacyjne rozjaśniły swoje stanowiska, a przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell zaproponował nawet uwolnienie dolara cyfrowego. Wreszcie, politycy i ekonomiści zwracają uwagę, że kryptowaluty mogą również odgrywać ważną rolę we wzmacnianiu gospodarczej supremacji krajów i najprawdopodobniej będą kluczowym czynnikiem w przyszłości.

Wejście inwestorów instytucjonalnych do świata inwestycji w kryptowaluty

Wprowadzenie opcji Bitcoin Bakkt na rynku kontraktów terminowych zbliża się do znaczącego kroku, który zapewnia inwestorom instytucjonalnym ekspozycję na oryginalne kryptowaluty. A CME, które po raz pierwszy uruchomiło futures BTC w grudniu 2017 r., wprowadziło opcje na początku 2020 r., podobnie jak Bakkt.

Nie wszystko tu jest skończone, ETF Bitcoin może nie być jeszcze dostępny, ale inwestorzy instytucjonalni mogą wejść na rynek kryptowalut za pomocą alternatywnych instrumentów. Najbardziej znanym jest Grayscale Bitcoin Trust, największy menedżer aktywów kryptowalutowych, który może pomóc klientom instytucjonalnym w zarządzaniu inwestycjami w walucie cyfrowej.

Ewolucja danych wynikająca z analizy rynku – wielkość zapasów

Kryptowaluty nie są czymś, co zostanie utracone, nie powstaje to w ciągu minuty. Jest to jednak technologia, która jest wciąż dość młoda i może dojść do manipulacji na rynku. 

Ale bądźmy szczerzy – nie na poziomie blockchaina ta ścieżka jest całkowicie przezroczysta. Ale w woluminie wymiany. Aby rozwiązać ten problem, uwzględniono różne systemy analityczne. 

Zauważyliśmy, że przemysł obudził się ze „złymi” problemami z wolumenem i brakiem przejrzystości usług satelitarnych związanych z kryptografią. Dzięki bardziej szczegółowym wskaźnikom dostępnym do oceny uczciwych i nieuczciwych wymian rynek jest lepiej przygotowany do podejmowania decyzji biznesowych i osiągnięto wyższy poziom zaufania.

Przyszłość – perspektywy rozwoju na rynku kryptowalut

Patrząc wstecz na ostatnie 12 miesięcy, rynek aktywów cyfrowych jest coraz bardziej zróżnicowany i nadal rośnie. Nowe możliwości handlowe umożliwiają bardziej wyrafinowaną strategię, ponieważ nowi usługodawcy zmieniają status kryptowaluty krańcowej klasy aktywów w centrum innowacji fintech. Dostępna jest teraz ważna infrastruktura rynkowa i dostosowane produkty dla inwestorów, zachęcając tradycyjne firmy do wejścia na rynek inwestycji w kryptowaluty.

Wniosek

Większość ram regulujących zasoby cyfrowe jest nadal dyskutowanych i wdrażanych. Większość rozwiązań zapewnia większą przejrzystość uczestnikom ekonomicznym opartych na kryptografii. 

Nadal jesteśmy daleko od osiągnięcia nowego najwyższego punktu dla BTC, ale pas startowy jest gotowy. Kryptowaluty weszły w drugą dekadę, zaczęło się wprowadzanie cyfrowych aktywów do głównego nurtu. Postęp nie nastąpi z dnia na dzień, to wymaga czasu. 

Na zakończenie chciałbym przypomnieć, o czym często zapominamy – technologię kart kredytowych wprowadzono po raz pierwszy w 1958 r. Ale ile lat minęło, zanim ta metoda płatności stała się standardem branżowym? W obecnej cyfrowej erze Internetu i natychmiastowym przepływie informacji czas przyjęcia nowej technologii jest znacznie krótszy 😉

 

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 1 OCENA: 4]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO