page contents
Zaznacz stronę
CryptoTab Bitcoin
Udostępnij

34

Wprowadzenie do altcoinów

 

Słowo „Altcoin” jest używane jako nazwa każdej kryptowaluty, która pojawiła się po Bitcoin. Tak więc altcoiny to zarówno wiodące w branży monety, jak Ethereum, Litecoin lub EOS, a także nowsze, mniejsze kryptowaluty

 

Jak wszyscy wiemy, Bitcoin wciąż jest królem kryptowalut, ale jednocześnie mamy już tysiące innych kryptowalut i usług opartych na blockchain. Posiadamy monety oparte na różnych mechanizmach konsensusu: Dowód pracy i Dowód stawki – i wiele ich wariantów.

Po utworzeniu Bitcoin ludzie próbowali tworzyć altcoiny, aby bezpośrednio konkurować z BTC, które robią dokładnie to, co robi Bitcoin – ale szybciej i lepiej. Lub stworzyli zupełnie inne mechanizmy (masternodes) i wprowadzili usługi, w których inne aplikacje mogłyby być budowane w ramach łańcucha bloków altcoin.

Ostatnia dekada była niesamowitą jazdą na kryptowalutuach, a teraz mamy prawie 5000 altcoinów wymienionych na coinmarketcap.com i liczba ta stale rośnie. Pomimo tego, że kryptowaluty jak i cały rynek blockchain jest jeszcze w powijakach, wciąż jesteśmy tutaj jedni z pierwszych informatorów o metodach wydobywczych PoS i Masternode. Oznacza to, że obecny moment może być najbardziej satysfakcjonującym czasem na badanie nowych i innowacyjnych altcoinów, „ale jednocześnie możemy ponieść straty, jeśli postawimy na niewłaściwego konia”.

Z obiecującym i dobrym altcoinem można osiągnąć wielki zwrot z inwestycji (ROI), jeśli wejdziesz na scenę we właściwym czasie. Łatwo jednak stracić pieniądze, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak dany altcoin będzie działał w przyszłości. Nie mamy pojęcia, jak ukształtuje się przyszłość i czy najlepsze altcoiny mogłyby ostatecznie przewyższyć Bitcoiny. Jedno jest pewne, wiele altcoinów na pewno „zawiedzie na drodze swej kariery”.

Musimy również pamiętać, że altcoiny mogą być bardzo niestabilne, a nawet stare, powszechnie znane altcoiny mogą łatwo spaść z 50 do 5 USD dziennie lub zyskać + 400% swojej wartości w nocy z powodu niektórych wiadomości.

Najważniejsze jest to: pewna dawka badań jest konieczna, zanim zainwestujesz w jakikolwiek altcoin. Ponadto, jak zawsze, nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy w to, łącznie z altcoinami, gdzie nie możesz sobie pozwolić na ryzyko lub potencjalną stratę.

Najlepszy sposób na sprawdzenie potencjału dowolnego altcoina

Aby dowiedzieć się, czy wybrany przez nas altcoin może pójść wyżej, zyskać na wartości i odnieść sukces, dobrze jest spojrzeć na następujące atrybuty monety:

Podstawowa funkcjonalność

Jakie są podstawowe zasady altcoin. Co to robi? Czy wnosi coś nowego w techologii? Czy próbuje rozwiązać niektóre prawdziwe problemy lub wejść na ważny niszowy rynek? Czy ten altcoin będzie użyteczny przez długi czas i w przyszłości?

Dostępność

Jak łatwo jest kupić ten altcoin? Czy jest notowany na renomowanych i znanych giełdach? Czy możesz kupić go bezpośrednio za USD, czy można handlować tylko w środowisku zamkniętym kryptowaluty.

Deweloperzy

Czy ten altcoin jest wspierany przez renomowanych programistów? Czy znamy prawdziwe nazwiska zespołu deweloperów? Czy w przeszłości pracowali nad innym projektem? Co znajduje się w harmonogramie tego projektu? Czy rozwój planowany jest na wiele lat? Czy oryginalni twórcy aktywnie wesprą monetę i włożą wysiłek w komunikację z inwestorami i społecznością?

Stabilność projektu

Czy ta moneta jest uważana za bezpieczną? Czy ujawniono jakiekolwiek naruszenia bezpieczeństwa? Jak długo moneta jest na rynku? Czy w historii monety były jakieś skandale? Czy ta moneta została przemianowana lub została ponownie uruchomiona w pewnym momencie? Ile wzrosła wartość monety od samego początku?

Społeczność i wykorzystanie

Ile osób obecnie używa tego altcoina? Czy mamy rzeczywiste przypadki użycia, które już istnieją lub są zaplanowane w dającej się przewidzieć przyszłości? Jak duże jest wsparcie społeczności? Jak moneta jest postrzegana w mediach społecznościowych i wśród doświadczonych użytkowników kryptowaluty?

Końcowe słowa

Należy pamiętać, że inwestycja altcoin nie jest pewną wygraną, ponieważ w każdej grze znajdą się zwycięzcy i przegrani. W całej historii mamy przykłady altcoinów, które wzrosły o kilkaset procent, a nawet więcej. Jest więc zdecydowanie możliwe, że w 2019 i 2020 roku zobaczymy podobny poziom zwrotów dla pierwszych użytkowników najbardziej udanych altcoinów.

Altcoiny są interesujące, ponieważ reprezentują najbardziej innowacyjną technologię, jaką mamy dzisiaj. Jest to ważne, ponieważ innowacje będą głównym motorem postępu FinTech. Altcoiny dają nam ekscytujące możliwości i innowacje, a jednocześnie możemy na własne oczy zobaczyć, jak tworzy się nowa i potencjalnie niezwykła technologia.

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 1 OCENA: 5]

Warte uwagi


Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO