page contents
Zaznacz stronę
CryptoTab Bitcoin
Udostępnij

Obecnie, zgodnie z danymi Staking Rewards , nagrody ze stakowania wahają się od 13,97% (Polkadot) do imponującego 128,15% (the Graph). Ze względu na rosnącą popularność, liczba graczy i platform zaangażowanych w tę działalność rośnie. Podobnie jak nowe trendy w stawianiu kryptowalut. Jakie są najważniejsze do oglądania w tym roku? Bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się obstawianiu kryptowalut i pojawiającym się wokół niego tendencjom.

Co to jest obstawianie kryptowalut?

Staking kryptowalut, znany również jako Proof-of-Stake (PoS), to szybko rozwijający się ekosystem, w którym właściciel przechowuje swoje kryptowaluty w portfelu lub inteligentnej umowie, uzyskując procent pasywnych zarobków tylko poprzez ich przechowywanie. Zasadniczo, obstawianie umożliwia użytkownikom posiadającym fundusze zabezpieczające przekazywanie swoich tokenów w celu wsparcia działania określonej sieci blockchain. Ta praktyka jest szczególnie stosowana przez wielu dużych facetów, jak to ma miejsce w przypadku Ethereum (ETH), Tezos (XTZ) i wielu innych.

Jak postawić krypto?

Zgodnie z ustaleniami Binance, 39% użytkowników kryptowalut wykorzystuje swoje zasoby cyfrowe do obstawiania i pożyczania. Podczas gdy pożyczanie przez DeFi twoich aktywów kryptograficznych jest jednym z najprostszych sposobów na wykorzystanie swoich monet i tokenów w celu uzyskania pasywnego dochodu, obstawianie jest inną drogą, szczególnie dla tych, którzy chcą przyczynić się do utrzymania funkcjonalności sieci blockchain, z których korzystają.

Jeśli znasz się na technologii i szukasz pasywnych zwrotów dzięki oszczędnościom, kryptowaluty są zdecydowanie dla Ciebie. Pytanie tylko: jak to postawić? Aby zacząć zdobywać pierwsze nagrody na blockchainie PoS, musisz postawić swoje monety. Możesz to zrobić, blokując je w swoim portfelu , obstawiając na giełdzie kryptowalut lub dołączając do puli stawek. W istocie zawsze jest to wygrana-wygrana. Albo zarabiasz na swoich zasobach kryptowalut, które w przeciwnym razie pozostałyby bezczynne w portfelu kryptowalut, albo czerpiesz korzyści z udostępnionych zasobów.

5 trendów w stakingu kryptowalut w 2022 r.

Ethereum przejdzie na model Proof-of-Stake

Przejście Ethereum z PoW na PoS, znane również jako „scalanie”, planowane jest na trzeci kwartał 2022 r. Oczekuje się, że ta zmiana przyniesie znacznie większe nagrody dla stackerów. Raport dotyczący stakowania szacuje, że rentowność stakowania ETH w momencie fuzji będzie się mieścić w zakresie 8,5% – 11,5%.

Ta aktualizacja jest postrzegana jako radykalna zmiana w świecie kryptowalut, która położy kres debatom na temat zużycia energii i zdecentralizowanych aplikacji w tym zakresie. Ponadto oznacza to również koniec wydobycia Ethereum, jakie znamy dzisiaj, temat, który oczywiście niepokoi górników.

Co to oznacza dla posiadacza funduszu kryptowalutowego? Gdy Ethereum przejdzie na model proof-of-stake, walidatorzy, którzy chcą postawić na Ether, mogą zarabiać w zamian za wsparcie.

Sprzęt do wydobywania kryptowalut może wkrótce stać się przestarzały

W przeszłości wydobycie kryptowalut było interesującą inwestycją, jednak rozwój farm górniczych sprawił, że praktyka ta stała się niemal przestarzała dla osób fizycznych. Ze względu na obawy środowiskowe związane z wydobyciem i próbę „połączenia” Ethereum, aby przejść z modeli PoW na PoS, przewiduje się, że wydobycie zostanie zastąpione przez obstawianie.

Nie będziesz musiał kupować platformy wydobywczej, aby zdobyć nagrody w kryptowalutach, a tym samym zaoszczędzić na początkowych kosztach związanych z wydobyciem. Zamiast tego po prostu kupisz krypto, którym jesteś zainteresowany i użyjesz go, aby udowodnić swoją stawkę i zdobyć nagrody jako udziałowiec.

Jest to jednak w tej chwili bardzo niejednoznaczny trend, ponieważ nie jest to pierwszy raz, kiedy deweloperzy Ethereum planują dokonać pełnej zmiany. Matt Houghton, CIO w Bitwise Asset Management, wcześniej rozmawiał z Fortune o swoim sceptycyzmie co do pomyślnego wdrożenia takiego ulepszenia technologicznego.

W międzyczasie inne blockchainy, takie jak Solana i Cardano, już działają pod kontrolą stawki. Szacunkowe zarobki ich walidatorów wynoszą około 5% rocznie. (wykres poniżej). Aby wybrać odpowiednią monetę do stakowania, przejdź do MyContainer .

W międzyczasie inne blockchainy, takie jak Solana i Cardano, już działają pod kontrolą stawki

Źródło

 

Wzrost stawek NFT jest zmienny

NFT, które oznaczają „niewymienne tokeny”, to najnowsze kryptowaluty, które zostały wyróżnione kilkoma rekordowymi sprzedażami na początku ubiegłego roku. Według statystyk NFT opracowanych przez firmę Chainalysis Inc. zajmującą się analizą blockchain, rynek NFT wzrósł do prawie 41 miliardów dolarów w 2021 r., zbliżając się do sprzedaży dzieł sztuki konwencjonalnej. (analiza łańcuchowa).

Jednak jego gwałtowny wzrost nie jest zbyt stały. Aktywność NFT spada i spada, co utrudnia przewidywanie przyszłych kryptowalut. Po gwałtownym wzroście na początku 2022 r. wartość NFT znacznie spadła i znajduje się obecnie w okresie ożywienia. (wykres poniżej).

o gwałtownym wzroście na początku 2022 r. wartość NFT znacznie spadła i znajduje się obecnie w okresie ożywienia

Źródło

 

Pomimo tego, że nikt nie może zagwarantować sukcesu NFT, ta nowa forma technologii jest w centrum uwagi. Liczba kupujących stale rośnie, aby zdobyć nagrody. Szacuje się, że 250 000 osób każdego miesiąca handluje NFT na platformie Go-to OpenSea. ( CNET )

Stakowanie kryptowalut offline

Ze względu na dynamiczny charakter branży kryptograficznej, sieci blockchain PoS uciekają się teraz do integracji stakowania offline. Cold staking , jak wiadomo, polega na zamrażaniu kryptowalut w portfelach kryptowalut offline.

Ten portfel może być portfelem sprzętowym lub programowym z kluczami prywatnymi przechowywanymi na urządzeniu, które nie jest online. Nie trzeba dodawać, że jest znacznie bezpieczniejszy, ponieważ Twoje fundusze są całkowicie chronione przed cyberprzestępcami i bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ przechowywanie nie wymaga dużo sprzętu.

To jest jak scentralizowane konto oszczędnościowe, na którym możesz zdeponować środki w określonej instytucji i uzyskać określoną kwotę procentową za depozyty, w zależności od tego, jak duże były twoje środki. Możesz zdecydować, czy chcesz być walidatorem, czy brać udział jako delegat do walidatora podczas korzystania z tyczenia offline. Zbuduj swój własny portfel i deleguj monety tutaj .

Regulacje w krypto

W 2021 r. Rada Rezerwy Federalnej, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów i Biuro Kontrolera Waluty w USA wydały oświadczenie podsumowujące ich obawy dotyczące kryptowalut i przedstawiły mapę drogową przyszłych planów. Został wdrożony ze względu na politykę prawną, ponieważ rządy chcą uzyskać większą jasność co do tego, czy niektóre działania związane z kryptowalutami prowadzone przez organizacje bankowe są prawnie dozwolone.

W związku z tym w 2022 r. powinniśmy spodziewać się większej liczby regulacji prawnych. Być może wymagane będą również raporty dochodowe lub podatkowe. Niezwykle popularne przyjęcie kryptowalut, które widzieliśmy w ciągu ostatnich lat, prędzej czy później zaangażowałoby agencje regulacyjne banków federalnych. We wszystkich przypadkach oznacza to tylko jedną rzecz: rosnące znaczenie kryptowalut w światowej gospodarce.

 

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Cardano
  • Dogecoin
  • Nem
  • Tron
Scan to Donate Bitcoin to 3EKVfXd6Z3kSV7DuZ5MiU1zLX3CCtpPWvX

Jeżeli podoba Ci się to co robimy, to wesprzyj nas w Bitcoin prześlij środki na adres:

Zeskanuj kod QR lub skopiuj poniższy adres w Twojm portfelu Bitcoin

Scan to Donate Ethereum to 0xDD0e387E0B3287B7cD52E9a931886A19A83C34A9

Jeżeli podoba Ci się to co robimy, to wesprzyj nas w Ethereum prześlij środki na adres:

Zeskanuj kod QR lub skopiuj poniższy adres w Twojm portfelu Ethereum

Scan to Donate Cardano to DdzFFzCqrht52rUyVjq978kZYzJ46cWJR5VSGzUsKoFmTUZoA1ATjPKNqjEvJNWTXYs4cxgjo3Fc6cP2PzbGe48yMdarFiPf8HudLPhP

Jeżeli podoba Ci się to co robimy, to wesprzyj nas w Cardano prześlij środki na adres:

Zeskanuj kod QR lub skopiuj poniższy adres w Twojm portfelu Cardano

Scan to Donate Dogecoin to DAZSffo7obpDFMBE7CuNNGGJJhvUJHXQgM

Jeżeli podoba Ci się to co robimy, to wesprzyj nas w Dogecoin prześlij środki na adres:

Zeskanuj kod QR lub skopiuj poniższy adres w Twojm portfelu Dogecoin

Scan to Donate Nem to NC6GOUR4ICVVPPK7N4UIYWDJM6LTUBJFR7OVXDS5

Jeżeli podoba Ci się to co robimy, to wesprzyj nas w Nem prześlij środki na adres:

Zeskanuj kod QR lub skopiuj poniższy adres w Twojm portfelu Nem

Tag/Note:- 88c73e511255d59c
Scan to Donate Tron to TQ6LswmjS68ZcvLWmJHMTUpnFzQJ3BYqyu

Jeżeli podoba Ci się to co robimy, to wesprzyj nas w Tron prześlij środki na adres:

Zeskanuj kod QR lub skopiuj poniższy adres w Twojm portfelu Tron

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 1 OCENA: 5]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO