W obszernym wywiadzie Urs, kluczowa postać stojąca za projektem Decenomy , przedstawiła wgląd w ambitne plany stworzenia nowego systemu gospodarczego opartego na technologii blockchain i kryptowalutach. Decenomy ma na celu rozwiązanie podstawowych problemów nękających tradycyjne gospodarki poprzez wykorzystanie przejrzystości, bezpieczeństwa i zdecentralizowanego charakteru blockchain.
Sercem Decenomy jest moneta Sapphire , pomyślana jako waluta rezerwowa reprezentująca rzeczywistą, namacalną wartość w ekosystemie. Urs wyjaśnia: „Wschodzący poziom szafiru oznacza, że na rynku jest większa wartość, co ma na celu ustabilizowanie wartości ekonomicznej w dłuższej perspektywie”. Celem projektu jest zakotwiczenie kryptowalut w aktywach ze świata rzeczywistego, wspieranie stabilności i użyteczności, podobnie jak waluty fiducjarne czerpią wartość z ich wykorzystania w określonej strefie ekonomicznej.
Wizja Decenomy wykracza poza zwykłą tokenizację lub „pieczenie” aktywów. Urs podkreśla potrzebę stworzenia funkcjonującego obszaru rynkowego, na którym można handlować aktywami i rozwijać działalność gospodarczą. „Chcemy zbudować gospodarkę, w której ludzie handlują aktywami i prowadzą interesy z aktywami. Ekonomia zawsze dotyczy wartości i chcemy wprowadzić te wartości na ten rynek.”
Tokeny niezamienne (NFT) odgrywają kluczową rolę w tym przedsięwzięciu, pełniąc funkcję rejestru aktywów, umożliwiając bezpieczną własność i ułatwiając przejrzyste transakcje. Urs odrzuca koncepcję wykorzystywania NFT wyłącznie do celów spekulacyjnych, stwierdzając: „Nie jesteśmy zainteresowani szybkim wzbogaceniem się dzięki NFT. Chcemy budować gospodarkę.”
Aby osiągnąć ten ambitny cel, Decenomy stoi przed wieloma wyzwaniami obejmującymi dziedziny prawne, technologiczne i ekonomiczne. Urs przyznaje się do złożoności, stwierdzając: „Musimy zająć się prawem, technologią, ekonomią, inwestorami i partnerami. To wszystko jest bardzo złożone.” Niezwykle istotne jest poruszanie się po ramach regulacyjnych w różnych jurysdykcjach i wzmacnianie zaufania wśród zainteresowanych stron.
Jednym z kluczowych wyzwań stojących przed Decenomy jest utrzymujący się wpływ sytuacji YieldNodes, która podkopała zaufanie w społeczności. Urs pozostaje jednak stanowczy i stwierdza: „Nadal chcemy pokazać, że nadal możemy sobie z tym poradzić. System ma pokazać, że potrafi działać w razie wypadku. System powinien być odporny na awarie.”
Podejście Decenomy polega na stworzeniu solidnych podstaw w postaci monety Sapphire i stopniowej integracji innych kryptowalut, takich jak Azzure (w przypadku podróży i hotelarstwa) oraz Mobic (w przypadku mobilności i pojazdów elektrycznych). Urs ujawnia, że trwają rozmowy z bankami w sprawie wprowadzenia nowych produktów finansowych na blockchainie Decenomy, zbliżonych do tradycyjnych instrumentów, takich jak weksle.
Pozyskanie partnerów do współpracy z gospodarki realnej ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Decenomy. Urs podaje, że 11 firm jest gotowych do udziału, a rozważana jest pula ponad 100 firm. Projekt koncentruje się obecnie na regionach arabskich i afrykańskich, gdzie istnieje duże zainteresowanie rozwiązaniami typu blockchain do mikropożyczek, mikropłatności i innych zastosowań.
Urs zdaje sobie sprawę ze sceptycyzmu i krytyki, z jaką spotyka się Decenomy, ale pozostaje niezachwiany w swoim przekonaniu, że projekt walczy o większe dobro. Lamentuje: „Czasami mnie to boli. Wszyscy jesteśmy bici. Walczymy o tych ludzi. Oni nawet tego nie rozumieją. Nie chcemy od nich zabierać żadnych pieniędzy. Nie chcemy ich skrzywdzić. Chcemy zbudować coś, co będzie zrównoważone dla wszystkich”.
W sercu misji Decenomy leży filozoficzne stanowisko w sprawie relacji pomiędzy światem wirtualnym i rzeczywistym. Urs przestrzega przed urokiem wirtualnych aktywów i wirtualnych światów, podkreślając potrzebę oparcia systemów gospodarczych na wartościach i aktywach ze świata rzeczywistego. Stwierdza: „Nie ma wirtualnych aktywów. Istnieją realne aktywa i wirtualne narzędzia. Powinniśmy używać tych wirtualnych narzędzi do zarządzania światem rzeczywistym, a nie próbować budować świat wirtualny”.
Jako weteran branży z prawie 40-letnim doświadczeniem w IT i ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w blockchain, Urs opowiada się za zrównoważonym podejściem, które wykorzystuje moc technologii do rozwiązywania rzeczywistych problemów i wyzwań. Uważa on, że niezastosowanie się do tego grozi utworzeniem niezrównoważonego systemu, który przyniesie korzyści nielicznym, pozostawiając większość w tyle.
Wizja Decenomy jest ambitna, odważna i nie pozbawiona wyzwań. Jeśli jednak się powiedzie, może utorować drogę nowemu paradygmatowi gospodarczemu – przejrzystemu, bezpiecznemu i opartemu na wartościach ze świata rzeczywistego, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału technologii blockchain i kryptowalut. Czas pokaże, czy Decenomy zdoła pokonać przeszkody i zrealizować swoje ambitne cele, ale niezachwiane zaangażowanie projektu w tworzenie zrównoważonego i sprawiedliwego systemu gospodarczego jest niezaprzeczalne.
Miłego tyczenia!
Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.
Bądź na bieżąco! ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A
Norbert
NOWE KOMENTARZE