page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

Wprowadzając DeFi do ekosystemu bitcoin, DeFiChain to bardzo szybko rozwijający się projekt o niezwykle wysokim potencjale. Mają trochę ponad rok i już z powodzeniem uruchomili DEX (w 100% zdecentralizowany) oferujący wysokie zwroty dla dostawców płynności i z bardzo wysokimi wolumenami wymiany. Tylko to jest szalone, ale jeszcze wiele przed nami (atomic swap, stocks replication  jest kolejnym przypadkiem użycia).

 

Zespół pracuje niezwykle szybko, a społeczność za nim rośnie każdego dnia. Jeśli szukasz rozwijającego się projektu z długoterminowymi perspektywami, DeFiChain jest tym, czego szukasz!

Przegląd i historia

DeFiChain to zdecentralizowana platforma blockchain działająca na rzecz umożliwienia szybkich, inteligentnych i przejrzystych zdecentralizowanych usług finansowych. Jego celem jest wprowadzenie pełnych możliwości DeFi do ekosystemu Bitcoin.

Sieć działa na hybrydowym mechanizmie konsensusu Proof of Stake / Proof of Work i wykorzystuje bezpieczeństwo Bitcoin, zakotwiczając się co kilka bloków w łańcuchu bloków Bitcoin (poprzez root Merkle). Ponieważ transakcje DeFi na DeFiChain nie są kompletne, transakcje DeFi na DeFiChain przebiegają szybko i płynnie przy niskich cenach gazu i mają zmniejszone ryzyko błędów inteligentnych kontraktów.

DeFiChain obsługuje obecnie tokenizowane BTC, ETH, USDT, DOGE, LTC i BCH na DeFiChain DEX, co umożliwia wydobywanie płynności (rolnictwo zysku) dla tych monet.

Historia

DeFiChain postrzega branżę kryptowalut w oparciu o proste założenie: ludzie powinni mieć kontrolę nad swoimi finansami. Jednak obecne systemy są nadal dalekie od świadczenia usług finansowych, które są naprawdę pod kontrolą osób, które z nich korzystają. Celem DeFiChain jest zapewnienie ludziom (a w przyszłości maszynom i urządzeniom) bezproblemowego dostępu do zdecentralizowanych usług finansowych poprzez wprowadzenie pełnych możliwości DeFi do ekosystemu Bitcoin.

W 2019 roku zespół zidentyfikował główne wyzwania związane z wprowadzeniem DeFi do głównego nurtu.

 • Większość platform ogólnego przeznaczenia, takich jak Ethereum, wymaga dużej ilości kodowania w celu świadczenia usług finansowych, co zwiększa ryzyko włamań lub błędów w kodzie.
 • Skalowanie na wielu z tych platform wiąże się z dużymi problemami — zwiększone użycie konkretnego dAppa wpływa na ceny gazu dla wszystkich transakcji na platformie.
 • Modele zarządzania większością dzisiejszych łańcuchów bloków są niedojrzałe i wykazują oznaki upolitycznienia, centralizacji i niepewności.
 • DeFi koncentruje się na kilku platformach — stąd brakuje miejsca na dużej części rynku kryptowalut.

Zaproponowano rozwiązanie wyzwań jako:

 • Zbuduj łańcuch bloków specjalnie dla przypadków użycia DeFi.
 • Buduj na szczycie Bitcoin i zakotwicz w łańcuchu bloków Bitcoin, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.
 • Obsługuj wszystkie główne kryptoaktywa.
 • Wykorzystaj hybrydowy mechanizm dowodu udziału i pracy konsensusu.
 • Włącz system zarządzania w łańcuchu.

Dzięki interoperacyjności atomic swap w Bitcoin i innych dużych projektach kryptograficznych, DeFiChain ma na celu umożliwienie użytkownikom kryptowalut bezproblemowego zawierania transakcji na szerokiej gamie instrumentów finansowych w całkowicie nieograniczony, zdecentralizowany, szybki i bezpieczny sposób przy niskich opłatach transakcyjnych.

Początkowy zestaw funkcji DeFiChain obejmuje zdecentralizowane pożyczki, pakowanie tokenów, wyrocznie cenowe, giełdy, handel kontraktami terminowymi (akcje i towary), zbywalne długi i należności, niezabezpieczony dług, dystrybucję dywidend w ramach tokenizacji aktywów.

Wykorzystanie tokena DFI

DFI jest używany głównie jako opłata za transakcje (dodawanie do puli płynności, przeprowadzanie swapów na DEX). DFI służy do zarządzania/głosowania nad propozycjami ulepszeń w łańcuchu. DFI służy do tworzenia nowych tokenów na DeFiChain (DCT) – każdy użytkownik może tworzyć nowe tokeny za opłatą 100 DFI. DFI służy do składania propozycji społeczności.

DFI służy do uiszczania opłat za wszystkie transakcje i inteligentne kontrakty na DeFiChain: opłata za zdecentralizowane transakcje wymiany, opłata za przelewy tokenów, opłaty za działania DeFi, opłaty DEX, opłaty ICX, tj. opłaty za przelewy między łańcuchami, spłatę odsetek od pożyczek oraz opłaty za przyszłe transakcje DeFi, które zostaną wprowadzone, takie jak kontrakty terminowe i opcje.

DFI może być używany jako zabezpieczenie pożyczania innych kryptowalut na DeFiChain.

 • Wymagane jest 20 000 DFI, aby uruchomić węzeł do stakowania dla DeFiChain.
 • Do utworzenia DCT (DeFi Custom Token) wymagane jest 100 DFI. Kwota ta podlega zwrotowi po zniszczeniu DCT.
 • 10 DFI jest wymagane dla propozycji Funduszu Wspólnoty.
 • Do uzyskania wotum zaufania wymagane jest 50 DFI.

 

Technologia

Sprawdzone bezpieczeństwo i solidność Bitcoin Core sprawiły, że jest to blockchain z wyboru dla bazy DeFiChain do rozbudowy. DeFiChain jest zbudowany w oparciu o widelec Bitcoin Core 0.18, w szczególności v0.18.1. i jest napisany w C++.

Aby wdrożyć blockchain z wymaganą szybkością i skalowalnością, widelec DeFiChain Bitcoin Core działa na następujących ulepszeniach:

 • Czas blokady: 30 sekund.
 • Rozmiar bloku: 16 MB.

Zapewnia to szybkość transakcji przekraczającą 2200 tps przy zachowaniu łatwych do zarządzania wymagań dotyczących mocy obliczeniowej i przepustowości, aby umożliwić zdecentralizowane operacje DeFiChain. Aby uruchomić masternode (węzeł do stakowania), obstawiający muszą posiadać jako zabezpieczenie 20 000 DFI. Masternody na DeFiChain uczestniczą w aktywnych walidacjach transakcji i tworzeniu bloków.

W DeFiChain, funkcje DeFi są implementowane za pomocą inteligentnych kontraktów innych niż Turing – poprzez implementację obsługi opcode dla zestawów instrukcji DeFi. Opcode DeFi uzupełnia i działa stycznie z językiem skryptowym Script istniejącego protokołu Bitcoin Core. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, DeFiChain okresowo zakotwicza swój blok w łańcuchu bloków Bitcoina za pośrednictwem korzenia Merkle. Zwiększa to niezmienność DeFiChain, wykorzystując bezpieczeństwo łańcucha bloków Bitcoin.

Przegląd projektu DeFiChain

przegląd projektu DFI

DefiChain kapitalizacja rynkowa

DefiChain kapitalizacja rynkowa

Całkowita łączna wartość zablokowana (TVL)

Całkowita łączna wartość zablokowana (TVL)

Projekt społeczności: DFX

Usługa DFX została stworzona, aby mieć łatwy dostęp do ekosystemu DefiChain. Możesz kupić dowolny token defichain za pomocą prostego przelewu bankowego SEPA. Firma działająca w tle kupi Twoje wymarzone tokeny i przeniesie je bezpośrednio do Twojego portfela. Więc będziesz właścicielem kluczy prywatnych. Chodzi o to, aby mieć możliwość tworzenia różnych planów oszczędnościowych dla nadchodzących zdecentralizowanych aktywów i kryptowalut.

Projekt społeczności DFX

Projekt społecznościowy: aplikacja Portfolio

Defichain ma świetną społeczność. Coraz więcej osób tworzy własne projekty, aby pomagać innym i wnosić wartość do ekosystemu.

Aplikacja Portfolio to samodzielne narzędzie do importowania i przygotowywania danych dotyczących nagród na DefiChain. Potrzebuje lokalnego portfela i węzła, aby uzyskać pełną listę transakcji i nagród. Są one sumowane na co dzień. Również odpowiednia cena monety jest pobierana za pośrednictwem API Coingecko.

Projekt społecznościowy aplikacja Portfolio DFI

Nasdaq zapewnia usługi podawania cen dla handlu tokenizowanymi aktywami DeFiChain

Nasdaq, wraz z Finnhub i Tiingo, dostarcza swoje dane cenowe do DeFiChain, platformy DeFi zbudowanej na sieci Bitcoin.

Tokenizowane akcje miały chwiejne kilka miesięcy z perspektywy regulacyjnej , ale to pozornie nie powstrzymało starszych gigantów finansowych i zwolenników zdecentralizowanego finansowania (DeFi) przed zawieraniem nowych transakcji.

DeFiChain oferuje handel tokenizowanymi akcjami, które odpowiadają cenie bazowej głównych firm giełdowych, takich jak Tesla, Amazon i Apple i więcej. Stokenizowane akcje, podobne do wycofanej oferty wprowadzonej przez Binance na początku tego roku , można kupować w ułamkach bez wymagania od inwestorów zakupu pełnej, tradycyjnej akcji, do której wymagane jest przechowywanie fizycznego świadectwa akcji.

Stokenizowane akcje są zabezpieczone kryptowalutami, co eliminuje potrzebę pośrednika, a także można je kupić w formie zdecentralizowanych pożyczek. Dostępny do handlu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zakup tokenizowanych akcji nie daje właścicielowi aktywów bazowych na własność, ale raczej pozwala im na potencjalne czerpanie korzyści z ruchów cen aktywów.

Zdecentralizowany system handlu akcjami oferowany przez DeFiChain korzysta z jego natywnego tokena, DFI, a także Bitcoin ( BTC ) i stabilnej monety USDC z dolarem amerykańskim ( USDC ). Współzałożyciel platformy, Julian Hosp, powiedział, że „oferta otworzy drzwi dla wielu osób, które są sfrustrowane tradycyjnymi rynkami”. Jednak zwolennicy, tacy jak Hosp, będą coraz częściej musieli zmagać się z rosnącą uwagą, jaką  organy regulacyjne zwracają na przestrzeń DeFi .

DeFiChain (DFI), niezmienność, szeroki dostęp do wydobywania płynności i stakingu, dobra dostępność usług – podsumowanie

DeFiChain (DFI), jest to projekt, który oferuje różnorodne usługi finansowe dla rynku kryptoaktywów, podobnie jak opiera się na niezmienności waluty BTC, oferując szeroką gamę usług, takich jak pożyczki, tokenizacja, realizacja węzłów, aplikacja portfelowa , płatności, a nawet możliwość handlowania, to usługi, które utrzymują projekt na powierzchni i pozwalają mu znaleźć się na najlepszych pozycjach w rankingu o największych kapitalizacjach. DeFiChain (DFI) to projekt z własną siecią, ma eksplorator bloków z dobrym dostępem do wyszukiwania transakcji, a transakcje są realizowane szybko i z dobrym zabezpieczeniem  łańcucha.

Ale jak można wykorzystać DeFiChain (DFI)?

Ten token DFI może służyć jako token do działania w systemie staking, który umożliwia otrzymywanie nagród lub dochodu pasywnego, podobnie, przy wykonaniu nodów z portfela możliwe jest uzyskanie nagród. Kolejną dobrą cechą DFI jest to, że zapewnia system wydobywania płynności, który jest zintegrowany z portfelem na komputerze stacjonarnym lub telefonie co pozwala generować dobry procent dochodu.

Jak wygląda token DFI na rynku?

DeFiChain (DFI), działa optymalnie, utrzymuje wysoki wolumen obrotu, szybko wymienia się z walutami takimi jak USDT, BTC, ETH i USDC, obsługuje również wysoką kapitalizację i ze względu na ilość oferowanych usług, swoją niezmienność, dostęp do zarządzania swoimi aktywami, spotkał się z poprawą w handlu.

Za i przeciw

 • Działa w wydobywaniu płynności i Proof Of Stake, co pozwala na otrzymywanie nagród w monetach DeFiChain (DFI).
 • Zapewnia szeroki zakres usług dla zdecentralizowanego świata finansów, a także pożyczek, tokenizacji, handlu, a nawet zapewnia automatyczną płatność inwestycji w inteligentne kontrakty.
 • Ma wysoką kapitalizację rynkową i wysoki wolumen obrotu, utrzymując szybkie transakcje z walutami cyfrowymi, takimi jak BTC, ETH, USDT i USDC.
 • DeFiChain jest oparty na technologii BTC.
 • Ma własną sieć, a jego eksplorator bloków jest prosty, ale wydajny i wyposażony w paski wyszukiwania transakcji i bloków.
 • Posiada aplikację portfelową z obsługą systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych, smartfonów, oferuje narzędzia do zarządzania monetami DeFiChain (DFI), ma dobry interfejs i posiada system wydobywania płynności.
 • Zapewnia płynność na syntetycznych tokenach akcji dużych firm: Google, Tesla itp.
 • Chociaż ma wysoki wolumen obrotu, nie ma handlu monetami Fiat.

 

Życzymy dużych nagród oraz przyjemnych wrażeń z korzystania z CakeDefi!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 2 OCENA: 5]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO