page contents
Zaznacz stronę
CryptoTab Bitcoin
Udostępnij

Stan na 10.06.2020 r.

Podjęto kroki prawne i policja radzi im, aby od tej pory nie informować ani nie ujawniać żadnych dalszych kroków. Wszystkie powiązane komputery zostały skonfiskowane i zapieczętowane na potrzeby trwającego dochodzenia.

Chcieliby opowiedzieć o dalszych działaniach, ale nie mogą. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie nowych komputerów i skonfigurowanie wszystkiego ponownie, aby skonfigurować cały system i uruchomić go.

Spodziewają się, że będę go mieć w ciągu najbliższych dni, ale wszystko zależy od zakupu sprzętu i 2 wolnego w Portugalii. Nadal trwają dyskusje na temat refundacji i starają się również porozmawiać z twórcami monet, których dotyczy problem, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla nas wszystkich.

Niektórzy deweloperzy już poinformowali ich, że są gotowi do pomocy, inni nie, a niektórzy nawet nie chcą rozmawiać z zespołem / programistami.

Poniżej znajdziesz raport, który zrobili na policji. 

https://cdn.discordapp.com/attachments/427651478208118786/720342970154352760/unknown.png

https://cdn.discordapp.com/attachments/427651478208118786/720343047417888768/unknown.png

 

Hack Simple Pos Pool! NEWS: Flits, Harcomia, SocialSend, StakeCube

Stan na 11.06.2020 r.

Mają nowe serwery i cały dzień przygotowują wszystko do rozpoczęcia konfiguracji wszystkich portfeli i ukończenia systemu. Oczekują, że wszystkie portfele zostaną zainstalowane i zsynchronizowane w nadchodzących 24-48 godzinach. Po tym okresie wypróbują wszystkie połączenia między systemem online (stroną internetową) a serwerami.

Dziękują za cierpliwość i dokładają wszelkich starań, aby przyspieszyć powrót do biznesu.

 

Skradziono monety

BTC2, zostały skradzione.

To wyjaśnia 10 masternodes BTC2, które uległy awarii. Robią, co mogą, czy użytkownicy SPP odzyskają monety, będzie zależeć głównie od SimplePosPool.

Depozyty i wypłaty BTC2 Crex24 zostały na razie wstrzymane. Dla tych z was, którzy czują, że nie mogą bezpiecznie przechowywać monet w takich serwisach teraz, gdy SPP również zawiodło, portfele na komputery PC są dobrym rozwiązaniem, ponieważ możesz utrzymać zabezpieczenia MN offline

Portfel na komputery PC: https://www.bitc2.org/web-wallet/

KTS – skradziono 170 000 monet (blokada na giełdach).

Po ogłoszeniu włamania podjęli natychmiastowe pomiary, aby zminimalizować zmianę negatywnych skutków dla ekosystemu Klimatas i chronić aktywa finansowe inwestorów.

W poniedziałek 15.06.2020 r. dokonają aktualizacji portfela, w której zablokują zhakowane monety i wykluczą je z sieci Klimatas. Wraz z tą aktualizacją dokonają również aktualizacji Eco Fund, w której zmienimy strukturę nagród dla Klimatas. Podjęli tę decyzję, ponieważ obie aktualizacje wymagają aktualizacji portfela, więc połączenie ich będzie wygodniejsze. Łącząc te dwie aktualizacje, mogą nieco wcześniej uruchomić projekt. Ponieważ teraz będą mieli ekofundusz dostępny wcześniej, uruchomią nową stronę internetową, aby zachować przejrzystość wobec społeczności. Ta pierwsza wersja strony będzie zawierała grafikę ekofunduszu, nową białą księgę i więcej informacji na temat projektu.

Mamy nadzieję, że rozumiesz sytuację i dziękujemy za wsparcie! Team Klimatas

Stan na 15.06.2020 r.

W ciągu ostatnich 2 dni konfigurowali nowe serwery z nową usługą. Zatrudnili specjalistów IT, którzy pomogą im w tym nowym zadaniu. Niestety nie jest tak szybki, jak by tego chcieli. Mieli jeden serwer całkowicie gotowy i przetestowaliśmy go na stronie, zanim przystąpiliśmy do innych serwerów. Jednak wyniki nie są tym, czego chcą i muszą ponownie skonfigurować go od nowa. Naprawdę chcieli by przekazać Ci inne niesamowite wiadomości, ale prawda jest taka, że zajmie to trochę więcej czasu, jak początkowo oczekiwano.

Daj nam trochę więcej czasu, aby wszystko stało się tak, jak powinno. Dziękuję za miłą cierpliwość.

Stan na 17.06.2020 r.

Rozumieją, że wszyscy niecierpliwie czekacie, aż wszystko wróci do normy. Jest to całkowicie normalne, ale nie jest tak naprawdę szybkie i proste, tworzą całkowicie nową konfigurację.

Współpracują z centrum danych z wysoko wyspecjalizowanym zespole IT. Jest to zadanie wymagające bezpiecznego środowiska, aby przygotować wszystko na przyjęcie portfeli. 17.06.2020 r. już wykonali 75% głównych zadań. Oczekują, że skończą to jutro po południu, a portfele przetestują pod koniec dnia.

Łańcuchy bloków są również prawie zsynchronizowane i pomogą przyspieszyć najbardziej czasochłonne zadanie.

Znowu bardzo przepraszają za opóźnienie, ale teraz zajmują się tylko zabezpieczeniem systemu.

Stan na 18.06.2020 r.

Wszystkie 4 serwery są teraz online i są w pełni funkcjonalne. Jeden z nich ma już 90% zainstalowanych i aktualnie synchronizowanych nowych portfeli.

Jutro oczekujemy, że wszystkie serwery zostaną uzupełnione wszystkimi portfelami, aby rozpocząć ustawienia połączeń i testy. Jeśli wszystkie testy zakończą się powodzeniem, będziemy mogli rozpocząć od nowa w piątek lub sobotę.

 

 

Będziemy Was informować w tym poście o bieżących postępach, podjętych działaniach przez Simple Pos Pool i deweloperów monet, w sprawie włamania na platformę.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 0 OCENA: 0]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO