page contents
CryptoTab Bitcoin Kanga kantor giełda 2
Udostępnij

Stakowanie polega na zdobywaniu nagrody poprzez utrzymanie bezpieczeństwa sieci w ekosystemie blockchain. Podczas gdy projekty DeFi skupiają się głównie na aktywnym zdecentralizowanym handlu depozytami zabezpieczającymi, pożyczaniu tokenów.

Debata na temat stawiania kontra DeFi (pożyczki w sieci) pokazała, że ​​stawianie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa sieci, ponieważ nawet niektóre najlepsze projekty DeFi polegają na tyczeniu. Jednak projekty DeFi przez pewien czas były uważane za intratne, przez co ludzie rezygnują z zawierania umów na pożyczki, aby zwiększyć swoje zyski.

Sieci ProF-of-Stake (PoS) oferują więcej korzyści niż sieci Proof-of-Work (POW), co widać w nadchodzącej migracji Ethereum do protokołu konsensusowego PoS. Przyczyniło się to do wzrostu popularności stawiania kryptowalut, a oto niektóre z głównych powodów, dla których warto rozważyć stawianie na DeFi w inwestycjach w kryptowaluty.

DEFI ETH

Pasywny dochód

Istnieją cztery sposoby, w jakie ludzie mogą uczestniczyć w tyczeniu; bezpośrednio na protokole, uruchamiając masternodes, dołączając do pul masternode lub staking poprzez zewnętrzne usługi tyczenia.

Z tych trzech tylko uruchomienie masternode wymagałoby aktywnego zaangażowania, a nawet wtedy możesz powierzyć pulą uruchomienia swojego masternode.

Możesz zarabiać zarówno proste, jak i złożone odsetki. Po upływie wymaganego okresu utrzymywania możesz ponownie zainwestować całą kwotę. W przypadku odsetek składanych możesz stale dodawać swoje zarobione odsetki do kwoty stawki i zarabiać więcej.

Projekty DeFi pozwalają także zarabiać na swoich pieniądzach, przekazując je pożyczkobiorcom po złożeniu depozytu.

Wesprzyj swój ulubiony projekt Crypto

Projekty Blockchain prawie zawsze mają natywny token, niezależnie od przypadku użycia, który służy do obsługi funkcji blockchain i może być przedmiotem handlu z innymi kryptowalutami.

Staking to jeden ze sposobów wspierania rozwoju twojego ulubionego projektu, jednocześnie zyskując zainteresowanie swoim wkładem. Poza tym obstawianie przez długi okres, np. od 6 do 12 miesięcy, zwiększa zwrot z inwestycji.

Stawianie wystarczająco wcześnie na projekty kryptograficzne z dużymi przypadkami użycia może być bardzo intratne, gdy projekt zaczyna rosnąc na wartości.

Odpowiednikiem tego w projektach DeFi jest prawdopodobnie udział w zdecentralizowanych organizacjach autonomicznych (DAO), takich jak popularny MakerDAO , który zarządza Maker Dapp, który pożycza DAI.

Głównym celem DAO jest upewnienie się, że decyzje organizacji są mocno zakodowane w łańcuchu bloków i automatycznie wykonywane w celu promowania przejrzystości. DAO zwykle ma natywny token, którego posiadacze używają go do głosowania za decyzjami, takimi jak współczynnik zabezpieczenia dla pożyczającego DApp.

Zwiększ zyski dzięki wydobywaniu

Zazwyczaj obstawianie w systemie PoS wymaga od użytkowników posiadania pewnej minimalnej liczby monet, aby uczestniczyć w potwierdzaniu i walidacji transakcji oraz zdobyć nagrodę blokową. Im więcej posiadasz monet, tym większe masz szanse na wydobycie i zarobienie nowych monet z sieci.

Z drugiej strony głównym celem DeFi jest doprowadzenie decentralizacji do tradycyjnych koncepcji finansowych poprzez wykorzystanie inteligentnych umów w celu wyeliminowania centralizacji i zaangażowania stron trzecich. Dlatego chociaż staking przyczynia się do dostarczania nowych monet z sieci blockchain, projekty DeFi przyczyniają się do tego poprzez przyspieszenie obiegu i promowanie nowych przypadków użycia na wielu platformach.

Stawianie to bardziej elastyczna inwestycja

Udział w obstawianiu wymaga kwoty bazowej, która jest różna dla każdej sieci blockchain, i może być kosztowna, jeśli wycena rynkowa monety jest znacznie wysoka. Istnieje jednak sposób na ominięcie tego, szczególnie w przypadku usług obstawiania innych firm, które są licencjonowane do wykonywania pracy za nas i zarabiają prowizję już od 5 USD.

Jest o wiele więcej, co możesz zyskać dzięki takim usługom jak MyCointainer , który obecnie oferuje najszerszy zakres zasobów kryptograficznych. Oferuje również usługi wymiany, w których można kupować kryptowaluty bezpośrednio na platformie za pomocą fiat za pośrednictwem przelewu bankowego.

Dodatkowo MyCointainer oferuje kilka zniżek, takich jak codzienne bonusy, zrzuty i plan subskrypcji Power, który zapewnia 100% wygrane i wspólny dostęp do trybu masternode.

Który pasuje ci najlepiej? Przegląd Planów Power MyCointainer

Platforma służy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym inwestorom kryptowalutowym, promując przejrzystość i zdecentralizowane zarządzanie poprzez różne zachęty do uczestnictwa w programach społecznościowych.

Słabe punkty DeFi

Stawianie uważane jest za jeden z najbezpieczniejszych sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą kryptowalut przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju branży blockchain i związanych z nim projektów. Podobnie jak w przypadku każdej innej inwestycji, nadal wskazane jest przeprowadzenie odpowiednich badań dotyczących monety kryptograficznej, usługi obstawiania i usługi hostingu masternode.

Odnosi się to również do projektów DeFi, które trwają dłużej i mają więcej punktów ataku. Na przykład inteligentne kontrakty zależą od danych Oracle, które należy wykonać. Wyrocznie to zestawy danych z innych źródeł w formacie zgodnym z blockchain, które sieci blokowe wykorzystują jako dane wejściowe. Tego rodzaju zależność od danych wyroczni kosztowała Synthetix 37 milionów syntetycznego etheru, gdy bot podawał nieprawidłowe dane do swoich inteligentnych umów.

DApps, takie jak Maker, chcą opracować własne wyrocznie, ale na razie większość DApps DeFi jest silnie uzależniona od zewnętrznych wyroczni, którymi mogą manipulować złośliwi napastnicy.

Kolejną słabą stroną DeFi jest to, że choć inteligentne kontrakty są rewolucyjne, można je zhakować. Stało się tak w przypadku pierwszej w historii sieci DAO, kiedy haker wykorzystał słaby punkt inteligentnego kontraktu i przejął ETH o wartości 70 milionów dolarów w 2016 roku.

Wreszcie projekty pożyczkowe DeFi oferują wiele udogodnień w stosunku do pożyczek bankowych, zarówno pod względem elastyczności, jak i czasu emisji. Jednak kapitał, który można uzyskać poprzez zabezpieczenie kolejnego zasobu kryptograficznego, jest zdecydowanie niższy niż w tradycyjnym systemie bankowym.

Końcowa myśl

Staking i DeFi są nieodłączną częścią technologii blockchain, szczególnie wraz z pojawieniem się wielu odmian mechanizmów PoS i projektów DeFi. Oba są niezbędne dla rozwoju branży blockchain.

Podkreślanie korzyści, jakie daje obstawianie jako podejście inwestycyjne, nie zniechęca do nieuczestniczenia w projektach DeFi, ale daje większe i bezpieczniejsze możliwości, które można wykorzystać. Stawianie to integracyjna okazja inwestycyjna, godne przedsięwzięcie i na tyle prosta, że ​​każdy może zacząć zarabiać.

 

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Norbert

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 1 OCENA: 5]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO