page contents
Zaznacz stronę
CryptoTab Bitcoin
Udostępnij

Sieć Elrond ma być wysoce skalowalną, szybką i bezpieczną platformą blockchain. Token Elrond (ERD) to jednostka wartości, która będzie rodzima dla sieci Elrond i będzie używana do opłacania zasobów używanych w tej sieci.

Aktualny stan

Sieć Elrond jest obecnie w fazie przed uruchomieniem sieci. Na razie ERD krąży jako tokeny ERC-20 lub BEP2. Tokeny ERC-20 postawione podczas tyczenia Genesis zostaną spalone z sieci ERC-20 i wybite jako natywne ERD po uruchomieniu mainneta.

Wymagania i procedura tyczenia Elrond Genesis

Portfel ETH

Posiadane MetaMask zainstalowany w przeglądarce internetowej i generowania adresu. Alternatywnie, jeśli masz już portfel MetaMask, możesz go zaimportować do przeglądarki Brave przy użyciu hasła i źródła, seed (tj. sekwencji 12 słów). Jeśli jeszcze nie używasz przeglądarki Brave, zdecydowanie ją polecam.

Witryny z tyczeniem Elrond mogą wchodzić w interakcje z portfelem kryptograficznym wbudowanym w Brave. Wbudowany portfel kryptograficzny miałby w przeciwnym razie pierwszeństwo przed rozszerzeniem MetaMask, dlatego jest raczej zbędny w Brave. Mobilny portfel MetaMask nie jest zalecany, Elrond nie obsługują tego.

Potrzebujesz żetonów ERD ERC-20 w tym portfelu i trochę ETH, aby zapłacić za opłaty za gaz (opłaty sieciowe). Na przykład 0,1 ETH byłoby o wiele więcej niż wystarczające.

Musisz dodać token ERD do portfela MetaMask / Brave Crypto.

Kliknij link Dodaj token, kliknij Własny Token, a następnie dodaj adres umowy tokenu: 0xf9986d445ced31882377b5d6a5f58eaea72288c3.

Szczegółowe informacje na temat Etherscan . Funkcja wyszukiwania w Dodaj tokeny nie zwraca tokenu ERD, dlatego należy postępować zgodnie z procesem importowania tokenu niestandardowego.

Elrond Genesis staking 1

Elrond Genesis staking 2

Elrond Genesis staking 3

Elrond Genesis staking 4

Żetony ERD ERC-20 w portfelu ETH

Musisz kupić z giełdy, jeśli nie masz. Pamiętaj, że na adres portfela ETH można wysyłać tylko tokeny ERC-20. Nie wszystkie giełdy, które pozwalają ci kupić ERD, pozwolą ci jeszcze wycofać tokeny. Crypto.com to taki przykład, w którym kupiłem trochę, ale nie ma możliwości wypłaty.

Pomnażaj dywidendy, kupuj, sprzedawaj i płać za pomocą portfela Crypto.com

Ponieważ sieć Elrond znajduje się na Starterze Binance, zdecydowanie zalecam Binance jako wymianę tego tokena. W każdym razie upewnij się, że wycofałeś tokeny ERC-20 na swój adres portfela ETH. Binance ostatecznie przekształci twoje tokeny w natywną ERD, ale nie będziesz mógł skorzystać z wygranych. Uważaj na opłaty za wypłatę, które są większe w przypadku tokenów ERC-20 na Binance, ponieważ jest to stała kwota na transakcję, a nie procent.

Elrond Genesis staking 5

 

 

Portfel Elrond

To jest natywny portfel Elrond dostępny pod tym adresem . Chociaż ten portfel znajduje się na razie w sieci testowej, ten sam adres portfela może być używany w sieci głównej po uruchomieniu.

Upewnij się, że bezpiecznie przechowujesz swój magazyn kluczy, hasło i ziarno odzyskiwania. Aby uzyskać dostęp do portfela, potrzebujesz swojego magazynu kluczy i hasła.

Adres Elrond używany do tyczenia nie może zostać zmieniony bez odblokowania twojego ERD i utraty zysków z tyczenia w trakcie procesu. Możesz zrestartować tyczenie, jeśli zdecydujesz się go wycofać, jednak będziesz musiał ponownie zapłacić opłaty gazowe. Wszystkie natywne adresy ERD zaczynają się od erd1 , więc upewnij się, że używasz poprawnej wartości.

Elrond Genesis staking 6

 

Stawka

Istnieją dwa rodzaje tyczenia, które można wykonać:

  • Delegator – posiadacze ERD, którzy przekazują swój stan innym operatorom węzłów. W celu przeładowania sieci Elrond jako operator usługi do zarządzania podstawowymi węzłami.
  • Walidator – posiadacze ERD, którzy mają co najmniej 2,5 miliona tokenów. Wszystkie węzły sieci pre-mainnet muszą być umieszczone na białej liście Elrond, a osoby, które wzięły udział w bitwie o węzły testnet mają pierwszeństwo.

W tej fazie sprzed sieci Maint obie dają 25% APR, więc jedyny powód do uruchomienia własnego węzła sprawdzającego w tym momencie to: zamierzasz to robić również w przyszłości, aby pomóc w decentralizacji sieci.

Po zakończeniu sieci nagrody za obstawianie byłyby raczej różne, tj. 29% dla delegujących i 36% dla walidatorów. Różnica 7% to opłata za usługę dla osób, które prowadzą węzły walidatora.

Liczba fundamentalnych węzłów jest ograniczona do 1005 i 2,5 miliona na węzeł, więc łączny udział w delegowaniu może wynosić 2,5125 miliardów tokenów.

Ponieważ osoby obsługujące węzły sprawdzania poprawności sieci tak naprawdę nie muszą czytać tego artykułu, skupię się na procedurze delegowania. Zasadniczo przejdź na ten adres , połącz się z portfelem ETH opisanym w pierwszym kroku, naciśnij przycisk Połącz za pomocą MetaMask , a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Możesz stawiać wiele razy, jednak będziesz musiał uiścić opłaty gazowe za każdą transakcję w sieci ERC-20.

Elrond Genesis staking 7

Elrond Genesis staking 8

 

Miłego tyczenia!

Jeśli szukasz ogólnych informacji na temat kryptowaluty, wiadomości kryptograficznych, wskazówek, przewodników, strategii, fintech, nowych technologii, przestrzeni handlowej, inwestycji w krypto i wielu innych? CryptoMining.com.pl to miejsce, do którego należy się wracać. Odwiedzaj naszą stronę oraz nasze media społecznościowe, również zapisz się do naszego newslettera, abyśmy mogli wspólnie wywierać wpływ na rozwijającą się technologie blockchain.


Bądź na bieżąco!  ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTER’A

Piotr

Wasza ocena
[GŁOSÓW: 0 OCENA: 0]

Udostępnij
Napisz do Nas
KURS CRYPTO